aannemen, fantasievolle wezens op zweef tocht door de ruimte voeren of settings met eigen werkelijkheden creëren. Cornelissen geeft diepte aan volle monumentale tekeningen, veelal in zwart wit. Na een studie biologie/ecologie aan de Rijksuniversiteit Utrecht heeft Cornelissen in tweede instantie gekozen voor het kunstenaarschap. De reizen die hij - zorgvuldig tekenend - op papier onderneemt, krijgt vaste vorm onder het potlood. De werelden die hij schetst zijn nooit eenduidige en zelfs niet in één oogopslag te overzien. Uitzonderlijk aan het werk van Robbie Cornelissen is dat hij als weinig andere tekenaars het proces van verkennen en scheppen tot onderdeel van zijn tekeningen, en daarmee tot beleving van de toeschouwer weet te maken weet te maken Erik Odijk Voor Erik Odijk (Deventer, 1959) ligt zijn inspiratie direct in de natuur. Hij gaat er voor op reis en wandelt in ontzagwekkende natuurgebieden van Noord Amerika, Azië en Scandinavië. Daarna komt hij thuis met onvergetelijke beelden in zijn hoofd en camera. Het wandelen dient niet alleen een artistiek doel, Odijk hoopt er ook een innerlijke beweging mee op gang te brengen. Om tot een beeld te komen heeft Odijk voor een bewerkelijke vorm gekozen, tekenen en nog eens tekenen. Hij is nuchter, werkt arbeidsintensief en de tekeningen zijn helder en tonen een diep respect voor de natuur. Wars van romantisch taalgebruik, spreekt Odijk over zijn kunstvorm als een fysieke aangelegenheid en deelt deze in een ambachtelijke uitwerking van zijn motieven mee. Renie Spoelstra Renie Spoelstra (Drachten, 1974) is geïntrigeerd door de sfeer van recreatiegebieden. Dit is te zien in haar werk, sinds 2001 maakt ze houtskooltekeningen van deze door de overheid gekozen plekken om te recreëren. Desolate plekken die tegelijk vertier en verveling uitstralen. Het zijn plaatsen van gecultiveerde natuur, gekenmerkt door een eigen sfeer. Deze is goed terug te vinden in de onscherpe wollige uitwerking van houtskool op papier. Spoelstra werkt aan de hand van video- stills. Haar bezoeken aan deze recreatieplaatsen-van overheidswege worden vastgelegd en krijgen in het atelier een tweede leven. Haar titels laten daarbij haar nuchtere realiteitszin zien: ieder werk heeft de naam Recreatiegebied met bijbehorend nummer waarbij de mens de thematische afwezige in deze natuurlijke beelden, doch voelbaar achter iedere zorgvuldig uitgewerkte struik. Musis 126 Renie Spoelstra, Recreatiegebied 14, 2003, houtskool op papier, 150 x 200 cm, courtesy RONMANDOS Gallery Amsterdam - Rotterdam

Musis | 2008 | | pagina 126