Sandro Setola Sandro Setola (Heerlen, 1976) is een veelzijdig kunstenaar. Hij gebruikt verschillende media: animaties, installaties, video's en tekeningen. Aan de basis van zijn werk staat de fascinatie voor de natuur en natuurlijke processen. Universele thema's zoals isolatie, transformatie, groei en verval keren vaak in het werk terug. In zijn tekeningen op papier, maar ook met krijt op het schoolbord diept Setola zijn eigen ideeën over o.a. stadsontwikkeling en architectuur uit. De associatie met architectonische beelden is in eerste instatie sterk, maar wordt uiteindelijk afgewezen doordat het schamtiseren en het zoeken naar een ritmiek die het weergeven van een (gedachte) werkelijk te boven gaat. Haar tekeningen zijn een verslag van een uitgebreid onderzoek naar de vele verwoeste steden die zij tot onderwerp neemt. Raquel beeldt echter zelden mensen af maar benadrukt daarentegen de in puin geschoten architectuur of, in nachtsituaties, het licht van de bommenwerpers, het luchtafweergeschut en stadsbranden. Recent had Raquel Maulwurf een solotentoonstelling in het Stedelijk Museum Schiedam onder de veelzeggende titel Drawn to Destruction. HVDS Verloren Paradijs, Stedelijk Museum Schiedam tot 8 juni 2008 Raquel Maulwurf De jonge kunstenaar Raquel Maulwurf (Madrid, 1975) heeft al een behoorlijke staat van dienst hetgeen blijkt uit de lijst van solo- en groepstentoonstellingen in onder andere Tokyo, Londen, Milaal"!, Berlijn en Sao Paulo. In de afgelopen tien jaar werkte ze in een bijzonder hoog tempo aan een reeds omvangrijk oeuvre bestaande uit verschillende series tekeningen, zoals Trümmerfelder, FLAK, New Vork, Zeppelin en Going Nuclear. Haar werk komt voort uit haar fascinatie voor de menselijke drang tot destructie van zichzelf, de ander en zijn omgeving. 127 Musis Robbie Cornelissen, What happens to the boy, 1999, potlood op papier, 150 x 200 cm, collectie kunstenaar, foto: Peter Cox

Musis | 2008 | | pagina 127