MUSIS mei 2008 jaargang 14 no 5 ISSN 1568.9751 Musis verschijnt 11 maal per jaar en informeert en opinieert onafhankelijk op het brede terrein van cultuur en samenleving Uitgever: Stichting Musis Bestuur: Dick Jansen, Hans de Jongh, Loe Koppejan - voorzitter, Jos Poolman, Hans van der Sloot, Chris Zijdeveld Redactie en administratie: Broersvest 75-77 3111 ED Schiedam telefoon 010-4735518 e-mail: redactie@m us is. in fo Redactie: Jeroen ter Brugge, Jan Franken, Laurens Priester, Wim Schelberg, Jack Tsang, eindredactie Hans van der Sloot Abonnement: minimaal 32,50 (jaarabonnement 2008) een hogere bijdrage wordt zeer op prijs gesteld) op rekeningnummer 81.33.79.555 Fort is. Opzeggingen schriftelijk 2 maanden voor beëindiging abonnementsperiode. Advertentie-exploitatie: De Hollandse Onderneming VOF Zetwerk en Fotobewerking: DTPiet Druk: Drukkerij Mercator Alle auteursrechten en datarecht berusten bij Stichting Musis en de auteurs 158 Musis besteedde in januari in het artikel 'Een fantastisch plan' ruim aandacht aan de clustering van drie basisscholen in Nieuwland, De Taaltuin, De Wieken en Ababil. Toen waren vooral de tegenstanders van samenvoeging van deze drie - voor meer dan negentig procent door allochtone leerlingen bezochte - scholen, aan het woord. In deze Musis legt onderwijswethouder Christine Daskalakis de argumenten voor waarom samenvoeging van deze drie scholen in haar ogen wenselijk is. Maar Musis zou Musis niet zijn als wij niet een bijdrage zouden leveren in deze - voor de wijk, de kwaliteit van het onderwijs en vooral de toekomst van de kinderen - uiterst belangrijke discussie. In de volgende editie zullen specialisten aan het woord zijn die de problematiek van binnenuit kennen. 145 De Raad van State heeft alle bezwaren tegen een 62 meter hoge flat op de oever van de Poldervaart van tafel geveegd. Gootjes geeft commentaar. 147 Op 21 april overleed Jan Schaper. Musis neemt afscheid van een filmer die voor Schiedam met méér dan alleen zijn documentaire 'Schiedam kiest voor het water' van betekenis voor deze stad is geweest. 163 De Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam heeft in 2007 de restauratie van de Oud Katholieke Kerk aan de Dam succesvol afgerond. Dat smaakt naar meer, vindt voorzitter Koos Gouka. Janneke van der Schoot. 166 Wat een verhaal over uitsluitend de Piet Paaltjens Schrijfwedstrijd moest worden, veranderde met de altijd bevlogen Karin Visser aan tafel als vanzelfsprekend in een visie op de bibliotheek van morgen. Ingrid van der Vlis 170 Mieke van Laren woont in Schiedam, is zangeres en zingt naast haar solo-optredens in één van Nederlands veelzijdigste koren. Ook Musisredacteur beeldende kunst Froukje Holtrop zingt op hoog niveau. Daarover ging dus het gesprek. 143 Musis 774 Het Jenevermuseum kreeg onlangs het ontwerp voor een bijzondere affiche ten geschenke, vervaardigd en gedrukt voor de Blauwe Week 1922. Omslag: Hoogspanningskast foto Jan van der Ploeg -< 4 148 J°°P Stigter is een ingetogen mens met een schitterend, rijk en harmonieus kleurgebruik. Een schilder waar je blij van wordt, vindt Peter de Lange en hij niet alleen. 152 Er zijn veranderingen op til bij Musis dat afscheid moet nemen van de drukker die 15 jaar lang z'n beste krachten aan het blad heeft besteed. Henk Slechte 157 Vlaardingen behoort tot de veelbeschreven plaatsen in het Oorlogsdagboek van Kees Tetteroo. Een lezing.

Musis | 2008 | | pagina 143