Ook al een reden voor mij om graag te willen meewerken aan een project als Musis, waarvan ik hoopte dat het een beetje tegenwicht zou geven en de culturele verarming van onze Schiedamse samenleving zou bestrijden opzet van het blad uniek is. Niet voor niets hebben andere steden er vaak belangstelling voor getoond. Ere wie er toekomt, deze opzet is alleen mogelijk geweest door de inzet en het koesteren van het blad door Hans. Dankzij hem en natuurlijke alle auteurs en redactieleden, is Musis zo lang levensvatbaar gebleven, en was de structuur waarin we het blad vijftien jaar hebben gemaakt voldoende. Nu hij grotendeels terugtreedt komt dit alles in gevaar. Zonder hem gaat het in de bestaande structuur niet. Drukkerij Mercator is nu eenmaal geen uitgeverij die een blad kan uitgeven met alles wat daar commercieel en infrastructureel bij hoort. Er is dus geen keus: ten behoeve van de continuïteit moet het roer rigoureus om. Het bestuur van de Stichting Musis heeft een nieuwe productiestructuur ontworpen en aan Mercator voorgelegd. Dat concept en de werkzaamheden die daarbij horen, sluiten niet aan bij de mogelijkheden en het concept van Mercator. We hebben lang nagedacht en veel gepraat, maar toch besloten dat de toekomst van ons - gezamenlijke - kind ons meer waard is dan de eer en het genoegen het te mogen blijven verzorgen. Musis heeft nu een andere verzorger nodig. De stichting heeft die gevonden. Het is alle moeite meer dan waard geweest. Mercator vindt het vreselijk dat Musis het bedrijf verlaat. Tegelijkertijd beseffen we dat we vijftien jaar een voortreffelijke en uiterst plezierige samenwerking hebben gehad, en dat we in die lange en boeiende periode ons vakmanschap en onze betrouwbaarheid hebben kunnen bewijzen. Bij Mercator gaat altijd het belang van de zaak voor alles. In dit uitzonderlijke geval geven we met overtuiging voorrang aan het belang van Musis. Rest mij Musis, de redactie en de lezers een goede toekomst te wensen.' DRUKKERIJ MERCATOR 155 Musis Ruud Visser, foto Cornelia Montfoort SINDS 1937 www.mercator.nl

Musis | 2008 | | pagina 155