scholen, maar nog geen beslissing kunnen en mogen worden aangesproken. De beraadslagingen in de gemeenteraad gingen ook niet over de financiële voordelen van de clustering van drie Nieuwlandse scholen, maar legden de nadruk op de wenselijkheid van een brede school, waarin de drie entiteiten overeind zouden blijven." Zoals elke stad kent Schiedam, ook uit een ver verleden, schoolcombinaties die zich zouden laten vergelijken met de schoolcluster zoals Daskalakis cs. deze voor ogen staat: de Erasmus- en Goeman Borgesiusschool, de Openbare basisschool De Klinker en de Protestants-christelijke Regenboog als één en hetzelfde complex, de Vlinder en de Violier, zo pal naast elkaar en in een verder verwijderd verleden de in maatschappelijk opzicht hemelsbreed verschillende Comenius A en Comenius B-school in één en hetzelfde gebouw. Argumenten tegen het vormen van een schoolcluster als zodanig, kunnen gemakkelijk met tegenargumenten worden weerlegd. Voorbeelden van een gelukkig huwelijk genoeg. Blijft over het standpunt van het college dat zich sterk maakt voor integratie en zich uitspreekt tegen segregatie, alsmede de motie waarin de VVD-fractie zich uitsprak voor samenvoeging van de drie scholen uit het oogpunt van efficiency, een beter gebruik van beschikbare budgetten en de unieke kans om de voorzieningen voor drie scholen in één gebouw te realiseren. Christine Daskalakis, benadrukt dat dit laatste absoluut geen wet van Meden en Perzen is. Huisvesting in één gebouw lijkt haar bovendien niet voor de hand te liggen, gezien de huidige inzichten op het gebied van de schoolarchitectuur. Daskalis: 159 Musis

Musis | 2008 | | pagina 159