Bdam. Een oude missie in een modern jasje stuk eenvoudiger. Alle verhalen komen daar binnen, worden geanonimiseerd en naar de juryleden verzonden. Voorzitter van deze jury is Kees Schrevel, onder andere stafdocent aan de Rotterdamse schrijversschool van de SKVR. Samen met een aantal andere ter zake deskundigen zal hij zich in de periode na 1 augustus over de verhalen buigen. Op zondag 9 november worden de winnaars bekend gemaakt tijdens een feestelijke middag in Bibliotheek Noord. Voor iedereen die wel wil schrijven - maar het nog niet direct aandurft - verzorgde juryvoorzitter Kees Schrevel op zaterdag 5 april al een voorproefje. In Bibliotheek Stadserf gaf hij een workshop Korte Verhalen Schrijven, met daarin de nodige aandacht voor het zelf schrijven. Het betrof een nieuwe formule, maar de animo was behoorlijk. Van de twintig beschikbare plaatsen waren er zeventien bezet. In juni vindt nogmaals een vergelijkbare workshop plaats, dit alles om de Piet Paaltjens Schrijfwedstrijd wat extra contour te geven. Karin Visser: "Zo doen we dat vaker. In de bibliotheek hebben we nu eenmaal de mogelijkheden om een presentatie te geven, een tentoonstelling te houden of een ander evenement te organiseren. Op die manier versterken de verschillende onderdelen elkaar, en daar wordt iedereen wijzer van. Hoe je het ook wendt of keert: die informatieoverdracht is toch waar we het voor doen." De doelstelling van de bibliotheek is in de loop der decennia inderdaad nauwelijks veranderd. De eerste openbare leeszalen van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen kwamen in 1908 - nu honderd jaar geleden - van de grond. Schiedam kreeg in 1920 een eigen leeszaal in het voormalige Volkshuis aan de Lange Haven 131. Deze bibliotheken moesten het volk verheffen en iedereen gelijke toegang tot informatie geven. Karin Visser benadrukt dat dit laatste onverminderd van kracht is. "We moeten blijven informeren, maar dan wel met de 167 Musis

Musis | 2008 | | pagina 167