wrcgll De buitenkant binnen waterweg Prijzen Jacques Tange voor winnaars schrijfwedstrijd Piet Paaltjens Bibliotheek Waterweg organiseert de jaarlijkse schrijfwedstrijd Piet Paaltjens. ledereen kan tot i augustus een verhaal insturen. Het proza wordt beoordeeld door een deskundige jury. De twintig beste verhalen verschijnen in boekvorm. De drie allerbeste inzenders ontvangen een prijs, gemaakt door de Schiedamse kunstenaar Jacques Tange. Bovendien is er een wisseltrofee. Voorwaarden De inzendingen voor 'Piet Paaltjens' moeten aan een aantal voorwaarden voldoen. Alleen verhalend proza kan worden ingezonden. Het thema is naar eigen keuze. Per deelnemer mogen maximaal twee verhalen van maximaal 1500 woorden ingestuurd worden. Langere verhalen worden om praktische redenen geweigerd. De condities om mee te kunnen doen staan vermeld op de website van de bibliotheek www.bibliotheekwaterweg.nl De verhalen moeten voor 1 augustus worden gestuurd naar pietpaaltjens@schiedam.nlDe prijsuitreiking is op zondag 9 november in Bibliotheek Noord. -'-f/ y Schiedam is een nieuw maandblad rijker: De Binnenkant. Het in twee kleuren uitgevoerde, op fraai kunstdrukpapier gedrukte maandblad is een uitgave van Alle Kanten BV, de drukker is De Magneet Grafische Communicatie, uit Schiedam. De Binnenkant zo zegt de colofon is een onafhankelijk maandblad voor het Land van Maas en Schie. Het wil mensen die er wonen en werken informeren over de hedendaagse ontwikkelingen, die invloed hebben op het leven van alledag. Schiedam vormt hierbij de uitvalsbasis en het epicentrum. Maar relevant nieuws uit de omgeving krijgt ook een plek. Tussen Rotterdam en de Noordzee gebeurt meer dat wij willen weten, zo vermeldt de colofon. En in de verantwoording van het zogenaamde O-nummer, schrijft hoofdredacteur Kor Kegel; 'Er is zo veel buitenkant, dat je de binnenkant niet ziet. Daar wil De Binnenkant iets aan veranderen. Niet door heel gewichtig op samenlevingsproblemen in te gaan, maar gewoon door simpele vragen te stellen bij wat er in onze eigen woon-, werk-, en leefomgeving gebeurt. Misschien wordt de buitenkant betekenisvoller als je de binnenkant begrijpt. In het eerste nummer nodigt wethouder Maarten Groene Schiedammers en niet Schiedammers uit om mee te praten over de Stadsvisie 2030. Verder een verhaal over de portier van de Stadstimmerwerf die in de Tweede Wereldoorlog, tegen de instructies van zijn directeur in, onderduikers op de zolders van het gebouw van Gemeentewerken verborg, berichten over de huizenmarkt in Schiedam en de voorgenomen herinrichting van het Fabriplein. Onder de medewerkers rangschikt De Binnenkant naast Kor Kegel en anderen Ted Konings, Hans Soeters en Frank Willemse. Al jaren is Musis van mening dat het medialandschap in Schiedam met - naast het maandblad - het AD/ Rotterdams Dagblad, de editie Schiedam van de Maasstad weekbladen en het Nieuwe Stadsblad eenzijdig is. Voor de kranten geldt dat de eerste aandacht uitgaat naar de actualiteit. En van de taak daarvan verslag te doen kwijten zij zich gewetensvol. Naast het dagelijks nieuws is aandacht nodig voor achtergronden en dient ruimte te worden gegeven aan een nadere beschouwing. Des te breder de aandacht, des te ruimer de documentatie, des te beter wordt het publiek geïnformeerd. En daar dient het de media toch om te gaan, welke kleuring zij verder ook aan de behandeling van onderwerpen geven. Musis 196

Musis | 2008 | | pagina 196