mis? ISSES j hoofdingenieur van Gemeentewerken Jaap Putter) wiens zoon Wout één van de meest actieve strijders waè voor het behoud van het buurtje en stedenbouwkundige Mart Jansen, bezwoeren beiden dat totale sloop van de buurt niet aan de orde was. Integendeel zelfs. Ook zij waren van mening dat zich in de Brandersbuurt veel bevond dat de moeite van het behouden waard was. Zij schetsten bij die gelegenheid een Brandersbuurt waarin weliswaar de brandweerkazerne aan de Breedstraat zou komen, hoewel daarvoor nog geen welomlijnde plannen op papier stonden, maar waarin ook de smaakbepalende onderdelen van het Vierpleinenplan, zoals dat door de studenten van de Universiteit Wageningen in hun H.B.O.- plan (Herstel Brandersbuurt en Omgeving) was uitgewerkt, gerealiseerd konden worden. Dat de locatie van de brandweerkazerne op die plaats gemotiveerd was, werd door niemand betwist. Weliswaar was de gedachte aan grote doorgaande wegen op de plek waar zich op dat moment de Zijlstraat en Breedstraat bevonden, zoals deze ontvouwd werd in het Stedenbouwkundig Memorandum van 1949, reeds verlaten, maar dat de De vraag die na het echec van de acties voor behoud van de Brandersbuurt tot op de dag van vandaag actueel is gebleven is: 'Wat ging er nu precies mis'. In een uitvoerig gesprek dat eind 1967 plaatsvond op initiatief van de toenmalige Musis 202 Achttiende eeuwse branderij aan de Raam, onder: huidige moskee aan de raam, foto's collectie Bertus Noteboom, gemeentearchief Schiedam en Cornelia Montfoort Schiedam

Musis | 2008 | | pagina 202