Op de onderste etage werken vier kunstenaars die er in vergelijking met de oudgedienden nog maar net zitten. Zo'n drie jaar geleden kwamen de schilders Henny van Leeuwen, Inge van Haastert, Peter Hellemons en Marjo van Soest vanaf de Warande naar de Westmolenstraat. Het atelier aldaar stond na hun vertrek nog geruime tijd leeg, een teer punt nu er weer een nieuwe verhuizing in aankomst is. In de gesprekken met de gemeente zijn afspraken gemaakt om zo lang mogelijk te blijven zitten tot de bouwwerkzaamheden een aanvang nemen. Vanuit het atelier van Marjo van Soest is een klein deel van de omsloten binnentuin en de kapel van Pand Paulus te zien, net als de omringende gebouwen behorend tot het voormalige klooster van de zusters Dominicanessen. Op de bouwtekening is te zien dat er ook een 'communicatie'- of nonnengang tussen de gebouwen is geweest, die uitkwam in het lokaal waar Van Soest nu werkt. Dankzij de hoge ramen heeft ze optimaal licht om aan haar laatste werk te schilderen; vier schilderijen in één lijst, met verschillende portretten en beelden van het gezin van de opdrachtgever. Bij haar buurman Henny van Leeuwen is het ook nog volop 'werk in uitvoering'; op schragen en aan de muur hangen schilderijen te drogen, in afwachting van nieuwe lagen verf. Langzamerhand ontstaan zo een soort rasters, als een t Amerikaans stratenplan. Wie goed kijkt naar het eindproduct kan de oude lagen elkaar zien snijden en overlappen. De jS lijnen en vlakken komen ook weer terug in verschillende c aquarellen, terwijl in andere tekeningen juist veel gebruik van bonte kleuren wordt gemaakt. Jj1 Marjo Van SoestA/erzijden Musis 246

Musis | 2008 | | pagina 246