Een atelier is niet alleen maar een werkruimte. Een artiest moet zich vrij voelen om tot een creatieve inspanning te komen. Een omgeving als een collectief zoals de Wes tmolens tra a t dat was, kan daartoe bijdragen Ook in het werk van Inge van Haastert zijn thema's te herkennen. In haar schilderijen kwamen naar aanleiding van de vorige verhuizing veel knopen voor, die samenhang en verband uitdrukken. In de werken die nu in haar werkruimte staan, zijn kralenkettingen een terugkerend beeld, maar geen enkel schilderij is hetzelfde. Naar haar eigen zeggen staan de kettingen voor een zoeken naar houvast. Gelukkig hangt er een tegel met Tob nooit' in de ruimte, want er komt weer een verhuizing naar opnieuw een tijdelijke locatie aan. Na alle schildersateliers komt de ruimte van kledingkunstenaar Betty Prins over als een gezellige kledingwinkel. Er staan enkele paspoppen met kleding, voorbeelden van stukken voor theaterproducties voor Schat, en stukken die ze heeft gemaakt met stoffen die ze onlangs heeft kunnen vinden in een winkeltje in Staphorst. Allerhande kleding ligt opgestapeld in kasten en hangt aan rekken in het atelier. Op de vide staat nog een kast met alleen maar verschillende hoeden en petten, een droom voor ieder die als kind een verkleedkist had. Aan de muur is nog een omlijsting van de kachel die ooit het lokaal verwarmde. Het atelier van Peter Hellemons, die ook al sinds 1987 een ruimte huurt, wordt door hem op een andere manier gebruikt. Al enkele jaren legt hij zich toe op de fotografie en gebruikt de ruimte om het effect van zijn uitvergrotingen te meten. En aan te voelen 'of het wel of niet klopt'. Hellemons denkt dat de uitkomst van de gesprekken met de gemeente voor beide partijen de beste oplossing is, al is het natuurlijk jammer uit de Westmolenstraat te moeten vertrekken. "De gemeente heeft het welwillend en positief opgepakt". Samen met Van Soest, Van Haastert en Van Leeuwen krijgt hij vervangende ruimte aan de Zalmstraat. 249 Musis Harr Wiegman Elisabeth Prins

Musis | 2008 | | pagina 249