Ook in het ontwerp voor de Selexyz-boekhandel in de middeleeuwse Maastrichtse Dominicanerkerk is de confrontatie tussen de hedendaagse boekhandel en de gotische kerk bewust scherp en transparant gehouden. De speelruimte die de architecten werd geboden om boekhandel en kerkinterieur gescheiden te houden was hier groter. Een boekhandel heeft immers niet te maken met keukens, afvalverwerking en het ontvangen en huisvesten van gasten. De commercieel-culturele bestemming als boekhandel liet ook toe om het koor te benutten als leeshoek met stoelen op de plaats waar in een ver verleden bisschop en abt hun zetels hadden. Zowel het Kruisherenhotel als de Selexyz Domincanen- boehandel trekken internationaal de belangstelling van architecten en monumentendeskundigen.Ook het restauratieplan als hotelontwerp voor de Havenkerk in Schiedam gaat uit van een volledig behoud van het kerkinterieur. getransformeerd tot een unieke plek waar oudheid en hedendaagse binnenhuisarchitectuur met elkaar verweven zijn. Zowel de restaurateurs van kerk en klooster als ontwerpers van het hotelinterieur namen het handhaven van de contrasten tussen heden en verleden tot uitgangspunt. Het hotel beschikt over zestig moderne, vijfsterren kamers. Alle zestig hotelkamers zijn verschillend van karakter. Het schip van de kerk bevat een entresol met ontbijtruimte waarvandaan met uitzicht op het voormalige kerkkoor. In het schip van de kerk bevindt zich ook de receptie, de lobby, drie lounge corners in de vroegere zijkapellen, drie moderne boardrooms, een bibliotheek, een glazen lift en de wijnbar met een zeer bijzondere, bovengrondse 'wijnkelder'. 347 Musis SSSKNV •b^XWV

Musis | 2008 | | pagina 347