Metrostation Parkweg 365 Musis Julianapark Voor de uitgave Schiedam. Kleurrijk, verrassend, koos Adri Reijnhout ervoor om alle opnamen in één en hetzelfde jaargetijde te maken. Dit lijkt een beperking in te houden. Het omgekeerde is echter het geval. Tevens heeft Reijnhout er bewust voor gekozen het stadsbeeld zo ongeschonden, zo puur mogelijk vast te leggen. Dat betekende soms schier eindeloos wachten op het moment van stilte, van afwezigheid van verkeer en autovrije straten. Of de fotograaf moest 's morgens voor dag en dauw op pad om de juiste sfeer, de juiste stemming vast te kunnen leggen. De resultaten zijn in een aantal gevallen verbluffend. Zelden zagen we het Stadserf zoals de architecten en kunstenaar Matt Mulligan dat voor ogen heeft gestaan. Of de weelde van het Julianapark zo verstild en in z'n rijkdom aan planten en bomen zo uitbundig tegelijk. Aan het Julianapark is zeventwintig jaar gesleuteld voordat het resultaat naar de zin van stadstuinarchitect Dominicus was. Adri Reijnhout laat daar iets van zien. De oorspronkelijke manier waarop Reijnhout het Schiedamse stadsbeeld benadert, maakt dat Schiedam. Kleurrijk, verrassend niet de obligate en al zo vaak gepresenteerde beelden bevat. Ook de arbeidersbuurten in het westen en oosten van de stad komen aan bod, de Gorzen en de Buitenhavenweg. Daarbij kent hij als indertijd gedreven politicus en tegenwoordig enthousiast fotograaf de schoonheid van een groot aantal plekken waaraan de Schiedammer gewoonlijk voorbij gaat.

Musis | 2008 | | pagina 365