Waar je aan de woning van mensen raakt, kom je aan hun emoties Restauratie "'ivlietsepVein Karin van Dreven zal Schiedam missen, zegt ze. Ruim negen jaar was ze nauw betrokken bij de ontwikkeling en herontwikkeling van Schiedam. Eerst als directeur bedrijfsvoering van Woon plus, vanaf 2001 als directeur-bestuurder. In feite is zij in Schiedam de belangrijkste functionaris op het gebied van woningbouw en stadsontwikkeling, al is zijzelf de eerste om dit te relativeren. Niet omdat zij gewoon is zelf koffie te schenken voor het bezoek en gemakkelijk van corporatiezaken over stapt op onderwerpen buiten het bedrijf: De stad, onderwijs, kunst in de samenleving of gewoon het weer. Hans van der Sloot Musis 18 Piet Sanders en Karin van Dreven. Foto: Jan van der Ploeg Karin van Dreven, hoofdverantwoordelijk voor het beleid van Woonplus en lid van de VROM-raad die regering en parlement rechtstreeks adviseert over de hoofdlijnen van het beleid, ziet de taak van de corporatie en daarmee van de directeur-bestuurder als dienstbaar zijn aan de publieke zaak. Daarvoor stelt ze heldere doelstellingen en collectief gedragen verantwoordelijkheid voorop. Juist om de individualiteit van burgers en medewerkers recht te doen. Op weg naar Den Haag waar ze op 1 maart in dienst treedt als statutair directeur van de woningcorporatie HaagWonen, laat ze in Schiedam een organisatie achter die zich - mede dankzij het door haar gevoerde beleid - in de lokale samenleving zeer herkenbaar heeft gemaakt. Het is begrijpelijk dat ze haar nieuwe functie als een uitdaging ziet. In Schiedam daarentegen zijn er velen binnen en buiten Woonplus, die haar vertrek ervaren als een persoonlijk verlies. Een mooier compliment kun je als directeur niet krijgen. Dat Woonplus in Schiedam zo'n prominente functie kan vervullen heeft een achtergrond. Karin van Dreven wijst graag op de verschillende woningbouwverenigingen die - met hun bezit - in Woonplus zijn opgegaan. Met elkaar vormen zij een kleurrijke staalkaart van het vroegere Schiedam waar iedere zuil z'n eigen verantwoordelijkheid had voor kerk, achterban of sociaal parool. 'Ik zal', zegt ze, 'waar de herkomst van Woonplus ter sprake komt, nooit verzuimen om te wijzen op die pluriformiteit die uiteindelijk de stam vormt van het huidige bedrijf'. Maar het samengaan van de algemene,

Musis | 2009 | | pagina 18