I Havendijk Rijnstraat Musis 20 bijsturing en rood waarschuwt dat de continuïteit van bedrijf of proces in gevaar kan komen. Karin van Dreven schrijft het ICS ieder najaar zelf De risicoanalyse fungeert daarbij als een soort opmaat voor het opstellen van de jaarbegroting en het jaarplan. Ook fungeert het stuk als aanjager van gesprekken met het management over eventuele risico's en de acties die op dat punt ondernomen moeten worden en als verslag aan de ondernemingsraad. 'Een beetje moed is er wel nodig' vertrouwde zij journalist Gabor Mooij toe die het In Control Statement enkele jaren geleden toelichtte voor het tijdschrift Venster op Wonen en Ruimte. 'Ik stel me met het ICS kwetsbaar op. Het is mijn persoonlijk verhaal en op basis daarvan kan de Raad van Commissarissen mijn functioneren beoordelen'. Ze ziet dit overigens allerminst als een bezwaar. 'We hechten veel belang aan onze missie', zei ze bij die gelegenheid. 'Deze neemt een centrale plaats in bij de afweging van alle beleidsbeslissingen. Onze identiteit als Schiedamse corporatie en klantgerichtheid staan voorop'. Het publiek ziet deze missie in de manier waarop Woonplus zich manifesteert in activiteiten, uitingen en deelname in woning- en wijkontwikkeling en samenlevingsopbouw. Van Dreven heeft daarin, in de acht jaar dat zij aan het hoofd stond van Woonplus, een sturende rol vervuld. Ondanks de omvang en reikwijdte van de organisatie, de veelheid van betrekkingen en het grote aantal initiatieven waarin Woonplus vaak als hoofdrolspeler, in voorkomende gevallen als figurant en niet zelden als toneelknecht betrokken was. Betrokkenheid en menselijke maat zijn ook de ingrediënten in de promotie van een nieuw, relatief kleinschalig inbrei- project in één van de kwetsbaarste gebieden waarin Woonplus werkzaam is; de Gorzen. Op de hoek van de Havendijk en Rijnstraat - ooit door architect Piet Sanders ontworpen - worden op de plaats van vroegere arbeiderswoningen veertien eengezinswoningen en twaalf appartementen gebouwd. Woonplus heeft meerdere van dergelijke projecten uitgevoerd. Landelijke bekendheid kreeg bijvoorbeeld een woningbouwproject in de Franklinstraat in Schiedam Oost. Deze omgeving met een klein intiem pleintje, gemarkeerd door op Brugse schaal ontworpen winkelpanden, is door Piet Sanders zeer zorgvuldig vormgegeven. De woningen die Woonplus op een lege plaats tussen de bestaande woningen bouwde, stemmen, zonder al te historiserend te willen zijn, perfect aan op het bestaande beeld. In de Gorzen zal dit niet anders zijn. 'Wonen in de Gorzen is wonen in de 'Jordaan van Schiedam' is het subthema waaronder dit kleinschalige project wordt geafficheerd. Karin van Dreven: 'Ik hoop dat we daarmee de goede toon hebben getroffen. Het is een heel mooi project. Vergelijkbaar met de andere mooie ontwerpen die we hebben uitgevoerd en een waardevolle tegenhanger van het restauratieproject 'Heenvlietseplein'. Maar Schiedamse Jordaan...., de mensen moeten zich er wel in kunnen vinden. Er gevoel bij kunnen hebben' <m<?S Wethouder Yörick Haan en Karin van Dreven op een speelplaats in Nieuwland. Foto: Jan van der Ploeg

Musis | 2009 | | pagina 20