MUSIS april 2009 jaargang 15 no 4 ISSN 1568.9751 Musis verschijnt 11 maal per jaar en informeert en opinleert onafhankelijk op het brede terrein van cultuur en samenleving Uitgever: Stichting Musis Bestuur: Dick Jansen, Loe Koppejan - voorzitter, Jos Poolman, Hans van der Sloot, Karin Visser Redactie en administratie: Broersvest 75-77 3111 ED Schiedam telefoon 010-4735518 e-mail: redactie@musis.info Hoofdredacteur: Hans van der Sloot Redactie: Jeroen ter Brugge, Jan Franken, Theo van Giezen, Sjef Henderickx, Jack Tsang, Eindredactie: Laurens Priester Abonnement: minimaal 32,50 (jaarabonnement 2009) (een hogere bijdrage wordt zeer op prijs gesteld) op rekeningnummer 81.33.79.555 Fortis. Opzeggingen schriftelijk 2 maanden voor beëindiging abonnementsperiode. Advertentie-exploitatie: DK media, Schieweg 93, 2627 AT Delft telefoon: 015 256 60 10 mobiel: 06 285 993 70 Lithografie en druk: TDS printmaildata Alle auteursrechten en datarecht berusten bij Stichting Musis en de auteurs Eindelijk Alweer een jaar of vijf geleden pleitte Musis ervoor om het in 1953 opgerichte SG-podium toch niet te slopen zoals in de bedoeling lag. Weliswaar is er wel wat voor nodig om onder de vele over elkaar gelegde lagen - graffiti te herkennen dat het om een alleraardigst voorbeeld van wederopbouwarchitectuur gaat, maar al met al gaat het om een bouwwerk dat net even meer aandacht verdient dan het krijgt. Dit onderkent ook de Historische Vereniging Schiedam die ervoor pleit het Plantagepodium de status te verlenen van gemeentelijk monument. Als het gemeentebestuur meegaat in dit voorstel (en waarom niet) beschikt Schiedam straks over een monument dat feitelijk nooit heeft gefunctioneerd, waarmee niemand ooit raad geweten heeft, maar desalniettemin als 'folly' een karakteristiek onderdeel vormt van dit schitterende en in toenemende mate als waardevol ervaren stadspark. In deze Musis kort het verhaal over het tot stand brengen van het Plantagepodium. Musis biedt Saskia Mak excuus aan voor het plaatsen in het maartnummer van de verkeerde versie van het artikel over de clustering van scholen in Nieuwland. De directeur van De Wieken distantieert zich van de inhoud. Inhoudsopgave p. 4 Jeremias van Vliet (1602-1663). Geld maakt niet gelukkig, door Han van der Horst en Mathijs Gootjes p. 7 De museumdirecteur en de ramen van Jan Roëde, door Hans van der Sloot p. 11 Dit feest mag worden gevierd, door Jan van Bergen en Henegouwen p. 14 Museumvondsten, door Jeroen ter Brugge p. 17 Diet Wiegman en Mike Redman, vader en zoon, kunstenaars in een energieke dialoog, door Froukje Holtrop p. 21 Sober en doelmatig, Blik op de toekomst, oog voor het verleden, door Jeroen ter Brugge p. 25 Opkomst en ondergang van Benzo, een reusachtig merk fietsen, door Peter de Lange p. 29 Doekje voor het bloeden wordt monument, door Hans van der Sloot 3 Musis Omslag: Het Plantagepodium. Foto: Cornelia Montfoort

Musis | 2009 | | pagina 3