Esthetiek en functionaliteit zijn bij Cepezed mathematisch aaneengekionken. Het bureau ontwerpt omgevingen voor mensengeen monumenten voor de architect. Zorgvuldig detaillerend bedient Cepezed zich van een bescheiden vormentaal en sobere, doch hoogwaardige materialen. Recente projecten zijn het wereldwijde concept voor Porsche-dealers, en het Westraven kantorencomplex in Utrecht. Kraaijvanger Urbis is actief op het gebied van architectuur, interieur en stedenbouw. Duurzaamheid volgens de laatste normen binnen het vakgebied is een onlosmakelijk deel van het ontwerpproces. Het multidisciplinaire karakter van het bureau maakte een integrale ontwerpaanpak binnen het team mogelijk. Recente projecten zijn Rabobank Utrecht en het Turfschip Breda. 7 Musis Monumentaliteit en bescheidenheid maar eens te bezigen) en ruimte. In de ontwerpen van zowel Kraaijvanger Urbis als Architecten van Mourik is het Westnieuwland onder glas gebracht en fungeert deze straat als publieke ontmoetingsruimte. Beide bieden een open entree naar het stadskantoor. In het ontwerp van Architecten van Mourik fungeert het gehele Westnieuwland als entreegebied. Kraaijvanger Urbis ziet deze oplossing iets anders en laat de vide als een smal gebouw iets uitstijgen boven zowel het bestaande bestuursgebouw als het nieuwe stadskantoor. Het concept van vide en overdekte, voormalige straat als beschermde ontmoetingsruimte is een inmiddels beproefd en algemeen geaccepteerd concept. Onder andere het gebouw van het ministerie van VROM, het Stadhuis in Den Haag en het gebouw van de Tweede Kamer zijn hiervan sprekende voorbeelden. presentaties van hedendaagse kunst. Mede door deze entree is deze doorgang, die z'n licht ontvangt door brede glazen panelen in de vloer en het trottoir erboven, een druk belopen publieksruimte. Cepezed heeft gekozen voor flexibele, industriële oplos singen. Het gehele gebouw is uitgevoerd in een compositie van glas en staal en als zodanig vrijwel geheel demontabel. Architectonisch breekt het met de gedachte aan monu mentaliteit en verscherpt het op intrigerende wijze het contrast met het bestaande bestuurscentrum. De tegenstelling is bewust gezocht. Het sterke punt van dit ontwerp is de relatief eenvoudige opbouw met de minste overlast voor de omwonenden en winkels. Het sterke punt is de industriële vormgeving en daardoor relatief lage bouwkosten. Cepezed draagt overigens voor zowel de vide als de verbinding tussen bestuursgebouw en stadskantoor een andere oplossing aan dan de mededingers. In het ontwerp van dit Delftse bureau blijft het Westnieuwland gewoon een brede straat. Maar vanuit het gehele, glazen gebouw is er een onbelemmerd uitzicht op het bestuurgebouw en het silhouet van Vlaardingen met de kerk dominant op de achtergrond. In de vide en het plaveisel van het Westnieuwland zijn grote glaspanelen opgenomen. Cepezed herschept aan de zijde van de Schoolstraat vervolgens opnieuw een 'berenkuil'. Nu met een grasbegroeid vriendelijk talud dat - achter hoge ramen - het volle uitzicht biedt op de in de laagte gelegen Stadsbibliotheek. Op dit niveau bevindt zich ook een brede galerij als onderdoorgang naar het bestuurscentrum. Hierin zijn de expositiefaciliteiten gedacht voor archeologische vondsten uit het rijke Vlaardingse verleden, maar ook Rechts Ronald Schleurholts van Cepezed bijzijn ontwerp

Musis | 2009 | | pagina 7