zijn sommige werken ook juist koel en roepen de associatie op van een schoonmaakmiddel of van kil neonlicht. Het werk ontwikkelt zich in de eerste helft van dit decennium tot kleuren die iets meer bij elkaar liggen en langzaam overlopen. Daardoor ontstaan meer atmosferische werken, zoals oranje, geel en perzik in een werk uit 2002. Denk aan de tekst van het liedje van de The Beatles: Picture yourself in a boat on a river with tangerine trees and marmalade skies Het zijn bijna alleen maar horizontale verfstreken, maar toch figureren er ook ronde vormen in haar werk. In 2007 schilderde Breedveld een serie van vierkante doeken met cirkels. Een donkerpaarse kleur in het midden verloopt naar de randen zoals in een centrifuge naar lichte kleuren tot wit. In de kleurenleer is het zo dat donkere kleuren naar achter treden en de lichte kleuren naar voren, en daardoor kun je ruimte ervaren. In dit geval kijk je dan bijvoorbeeld in een diepe tunnel of in een diepe put. De donkere kleuren paars en rood doen denken aan het werk van de Indiase kunstenaar Anish Kapoor, die de kijker ook met zijn kleuren de diepte in sleurt. Door het gebruik van bijna fluorescerende kleuren en banen wit ertussen zijn haar meest recente werken harder. Dat komt ook door het gladdere oppervlak, soms zelfs met een glimmende vernislaag. Hard en afstandelijk, zoals goedkope lollies waarvan je weet dat ze niet lekker zijn, chemisch en onnatuurlijk. Ik eet toch liever kersentaart met room. Er is geen figuratiegeen lijn of contour die iets voorstelt of ergens aan refereert. Maar wel horizontale banen gekleurde verf, die van boven naar beneden in elkaar overlopen. De uitspraak the art is in the eye of the beholderis hier van toepassing. 21 Musis

Musis | 2009 | | pagina 21