In de Schiedamse Galerie Jabelle is van 3 april tot 3 mei 2010 een tentoonstelling over het werk van Sjef Henderickx te bezoeken. Er verschijnt ook een catalogus. Tevens is er een boek verschenen over de realisatie van 't Lam, uitgegeven door Stichting Musis, ISBN 978-90-73677-20-3, verkrijgbaar voor 25 euro. De beeldend kunstenaar Sjef Henderickx is geïnteresseerd in objecten met een symbolische ladingin voorwerpen waar een verhaal achter schuilgaat. In zijn beelden en tekeningen maakt hij combinaties van symbolenzoals een bootje een wandelstokeen trechter of een mannetje. In een nieuwe context krijgen die een nieuwe betekenis of vertellen een nieuw verhaal. 27 Musis denken aan dennenbomen na een bosbrand. En daar boven op torent het lam, dat monter de kerk in kijkt. Het stevige en toch ranke geraamte van staal draagt zo'n 1000 brokstukken van tufsteen, roodbont zandsteen, zacht Baumberger zand steen en een enkel stuk hardere Bentheimer. Ook het lam is gemaakt van staal en stenen. Het is een prachtig beeld geworden, waar iedereen, maar vooral de Schiedammers trots op kunnen zijn. Het beeld van nationale allure was een Schiedams project. De kerk in Schiedam gaf opdracht aan een Schiedamse kunstenaar. De gemeente Schiedam stelde een grote ruimte ter beschikking waar hij aan het beeld kon werken, het was immers te hoog voor zijn eigen atelier. Henderickx werd geassisteerd door Schiedammers Peter Heynsbroek en Joost Kalkhoven bij het bedenken van technische oplossingen, het bouwen en samenstellen. Het Schiedamse Constructiebedrijf C.L. van Slobbe maakte de basisconstructie.

Musis | 2010 | | pagina 27