zaterdag 20 maart 2010 tekst: Jan van Bergen en Henegouwen foto's: Fun-Key events Jong zijn, is voor mij vooral zeventien zijn. Dat ik ooit jonger was kan ik me nauwelijks voorstellen, Ik moet kind zijn geweest. Er zijn foto's en schoolrapporten bewaard gebleven. Bewijsstukken van een tijd die ik ervaar als mijn persoonlijke prehistorie. Voor menigeen begint het leven bij veertig. Ik werd geboren op mijn zeventiende. Op die leeftijd maakte ik voor het eerst kennis met mijzelf en mijn helden. Helden die in de loop der jaren een andere rol zijn gaan spelen in mijn leven, maar die ik in wezen trouw ben gebleven. Op mijn zeventiende kocht ik mijn eerste eigen boeken en grammofoonplaten en bezocht ik de eerste popconcerten en cabaretvoorstellingen. Niet langer aan de hand van mijn vader, maar alleen met mezelf. Goed beschouwd begon mijn achttiende levensjaar op 4 december 1977. Drie weken voordat ik echt zeventien zou worden. Ik kreeg voor Sint Nicolaas de rode en de blauwe van The Beatles. Aan het eind van het jaar werd 1978 op de cover van de VPRO-gids uitgeroepen tot het punkjaar. Ik moest kiezen. Koos voor punk, maar bleef, tegen de tijdgeest in, The Beatles in het geheim trouw. Op de fiets op weg naar Boek&Bal bedacht ik: "Is het niet aardig om in het licht van het thema van de Boekenweek en het programma dit jaar het bal 'ns te bezoeken als het zeventienjarige titaantje dat ik ooit was?" Op het Stadserf gooide ik mijn fiets tegen de pui. Bij binnenkomst stelde ik vast, dat ik één van de jongsten was. Dichtertje "Tweemaal schudde de God van Nederland zijn eerbiedwaardige hoofd en tweemaal schoven z'n eerbiedwaardige grauwe bakke baarden heen en weer over z'n vest." Musis 4 Boek&Bal Stadsdichter Ron Elshout in gesprek met Ramsey Nasr, Rien Vroegindeweij, llja Leonard Peijffer en Vrouwkje Tuinman, (boven) Pieter Steinz interviewt Franca Treur over lezen, (onder)

Musis | 2010 | | pagina 4