De ontwikkelingsvisie Integraal Inrichtingsplan Broekpolder 13 Musis MBaW aantrekkelijk en toegankelijk, groot en ruig natuur- en recreatiegebied. Het is gemaakt door Bureau Stroming in opdracht van de Federatie. De uitvoering zal een meerjaren programma worden, waarvoor 5 tot 10 miljoen euro nodig is. De Federatie heeft met de gemeente en de provincie Zuid-Holland de eerste 4,7 miljoen al bestemd, en er wordt naarstig naar aanvullende middelen gezocht. Als eerste concrete stap heeft de gemeente afgelopen mei de oostelijk gelegen Watersportweg omgetoverd tot een fietsstraat, waarin fietsers mogen domineren over het gemotoriseerde verkeer. Zo ondersteunt de Federatie het gemeentebestuur om samen met burgers tot slagvaardige besluitvorming te komen over groen en recreatie in de Broekpolder. Daarbij gaat het om zeven concrete voorrangsprojecten en dus ook om een door de bevolking en de politiek gedragen langetermijnvisie. in 2008 heeft de Federatie het eerste voorrangsproject ontwikkeld, een toekomstvisie Broekpolder, een polder op niveau', die door de Federatie volgens de plaatselijke inspraakverordening aan de Vlaardingse bevolking is voorgelegd. Vervolgens is deze visie door het College en de Gemeenteraad vastgesteld als het uitgangspunt voor de ontwikkelingen in de Broekpolder. Deze ontwikkelingsvisie gaat uit van een krachtige zonering, van intensief naar extensief gebruik, en geen woningbouw. Zo functioneren het sportcomplex in het zuidelijke deel en de golfbaan in het noorden uitstekend en hoeven geen grote ingrepen in het intensieve deel te gebeuren. Het planproces leidde vervolgens in 2009 tot de opstelling van een integraal plan, waarin de Broekpolder als groen- en recreatiegebied voor nu en in de toekomst onomstreden is. Voor Vlaardingers biedt de Broekpolder uitstekende mogelijkheden voor groen en recreatie. Het groen van de Broekpolder is goed toegankelijk gemaakt door goede wandel-, ruiter-, mountainbike- en fietsverbindingen. Het plan geeft de Broekpolder een sterkere identiteit als

Musis | 2010 | | pagina 13