Het zou dan ook politiek en bestuurlijk onverstandig zijn en voor Vlaardingen ook gezichtsverlies betekenen, als deze uitbundig gegenereerde energie van betrokken burgers niet zou worden omgezet in daden. BPQEKPOL' Het Klauterwoud In een van de loofbossen (aanleg rond de Boomplantdag 1975) wordt na de zomer in 2010 een 20 hectare groot struinbos gerealiseerd, waarin een avontuurlijke klim- en klauterroute wordt gemaakt, er een uitkijktoren verrijst en een tokkelbaan wordt gebouwd. Er wordt een stichting opgericht, met de Stichting Survival Vlaardingen, de Lionsclub en de Stichting Federatie Broekpolder om toe te zien op het gebruik en onderhoud van het struinbos. De Lionsclub Vlaardingen heeft een prijsvraag uitgeschreven om een naam te bedenken voor het struinbos. Drie kinderen van de K.B.S. De Hoeksteen in Vlaardingen hebben de naam Klauterwoud bedacht en daarmee de prijs voor hun school binnengehaald. Broekpolderhaven Bij de Polderpoort wordt aan de Vlaardinger Vaart een passan tenhaven aangelegd, speciaal voor historische Westlanders, recreatievaart en passanten. Het wordt de thuishaven van de fluisterboot Andante waarmee tochten naar het gebied Midden-Delfland worden gevaren. Mogelijk kun je hier in de toekomst elektrische bootjes huren. Een imposant landmark verrijst langs de oever, er komt een ligweide en je kunt er pootje baden. Educatief Archeologisch erf Er wordt momenteel een haalbaarheidsstudie uitgevoerd naar de mogelijkheden om het rijke archeologische erfgoed van Vlaardingen en omstreken zichtbaar en beieefbaar te maken, in de vorm van een nieuwe versie van een nederzetting uit de prehistorie, de Romeinse tijd en Middeleeuwen. Geen museum, maar een interactief educatief erf voor jong, maar ook voor oud. Dit kan leiden tot een mooi dagje uit, met informatieve educatie en recreatieve programma's. Natuurkampschool Er wordt door de Federatie samen met de onderwijswereld gestudeerd op de realisatie van een Natuurkampschool, met onder meer een buitenschoolse opvang en een mogelijk vakantieonderkomen voor het basisonderwijs in Vlaardingen, Maassluis, Schiedam en de regio. Leerkrachten zijn creatief aan het werk gegaan en hebben een aantrekkelijk plan uitgewerkt waarbij alle projecten uit het Integrale Inrichtings plan betrokken worden en een essentiële functie hebben. Dit plan is door een vertegenwoordiging van de scholen samen met de Federatie voorgelegd aan de wethouder Onderwijs in Vlaardingen, die dit met enthousiasme in ontvangst heeft genomen. Musis 14

Musis | 2010 | | pagina 14