Nog steeds is het gevaar van uitspoeling naar het grondwater levensgroot en blijken drins en zware metalen nog in onverminderde hoeveelheden aanwezig in het slib. Elke gedachte aan een andere bestemming dan als gebied voor actieve natuurrecreatie wordt daarmee vanuit het oogpunt van volksgezondheid bij voorbaat van tafel geveegd. Daar kan dus niets meer gebeuren. verdween en bij een bepaalde lichtval kon je een olieachtige glans op het water zien liggen. Als je één pas naast het pad deed, zakte je tot je enkels weg in de modder." ...."Lacherig scharrelden we rond in dit bizarre landschap, met de bravoure van kwajongens staken we stokken in de weke prut en verbaasden ons over de luchtbellen die dan opborrelden, we bogen ons nieuwsgierig over kaalgekloven konijnenkarkassen en redden met groot vertoon van dierenliefde een vogel, bij vergissing in het moeras beland en daar hulpeloos rondspartelend, door vanaf het dijkje een plank als brug in de modder te leggen en voorzichtig naar het arme beest toe te schuifelen." Gezien de ernst van de vervuiling, kon de gemeente Vlaardingen weinig anders dan de polder aan z'n lot overlaten en de natuur - een handje geholpen door aanplant van bomen en struiken en daaropvolgend natuurbeheer - z'n gang te laten gaan. Natuurlijk bleef de vraag actueel of niet toch woningbouw mogelijk zou zijn. Als laatste poging in deze richting mag het voorstel van de Stadsregio Rotterdam worden gezien om in de Broekpolder landhuizen te bouwen. Waar stadsuitbreiding niet mogelijk bleek, moest een 'lichte en ruimtelijke' bebouwing met luxe huizen toch mogelijk zijn. Mede door toedoen van de Vlaardingse politiek - GroenLinks voorop - en het verzet van de Federatie Broekpolder werd deze mouw er niet aangepast. Sterker nog, alle ruimte werd gegeven voor het opstellen van een Integraal Inrichtingsplan Broekpolder dat in 2009 door het Bureau voor Natuur- en Landschapsontwikkeling werd gepresenteerd. Er mag niets, kan niets en zal niets Als enige partij na Vlaardings definitieve keuze voor een groene Broekpolder nog van mening mocht zijn dat woningbouw op enigerlei wijze mogelijk moet zijn, wordt deze gedachte door de twee in 2009 gepresenteerde stukken, onmogelijk gemaakt. Het Integraal inrichtingsplan schetst een toekomst als gedifferentieerd recreatiegebied dat geheel Musis 8 Vogelvluchtperspectief van het Integraal Inrichtingsplan Broekpolder (illustratie Jeroen Helmer, ARK)

Musis | 2010 | | pagina 8