De affectie die dr. Mares in de loop der jaren voor borstkankerpatiënten heeft ontwikkeldis deels terug te voeren op de bestseller 'Komt een vrouw bij de dokter'. "Dat boek van Kluun was voor mij een eyeopener, zegt de arts. "Toen pas realiseerde ik me dat een behandeling meer inhield dan alleen kanker wegsnijden. Er werd opeens een andere laag zichtbaar. De persoonlijke laag. De meeste vrouwen komen er uit zichzelf niet toe om te gaan bewegen. Dat is onwennig en ongemakkelijk, omdat hun lichaam door de ingreep is veranderd. De revalidatie is er op gericht eetadviezen te geven en de vrouwen aan te zetten tot bewegen, om zo gewichtstoename te bestrijden." Zijn vrouwen eenmaal door hun depressieve periode heen, en hebben ze hun nieuwe "ik" geaccepteerd, dan zijn ze vaak enorm strijdbaar. Mares vergelijkt deze vrouwen graag met de amazones uit de Griekse mythologie: vrouwelijke krijgers te paard die één borst misten om vanuit het zadel beter pijl en boog te kunnen hanteren. "Het bijzondere is dat veel vrouwen na afloop zeggen: ik wens dit niemand toe, borstkanker is een verschrikkelijke ziekte, maar toch had ik deze ervaring niet willen missen. Ik ben flink door elkaar geschud. Door dit ziekteproces ben ik heel anders tegen het leven gaan aankijken." De affectie die dr. Mares in de loop der jaren voor borst kankerpatiënten heeft ontwikkeld, is deels terug te voeren op de bestseller 'Komt een vrouw bij de dokter'. "Dat boek van Kluun was voor mij een eyeopener," zegt de arts. "Toen pas realiseerde ik me dat een behandeling meer inhield dan alleen kanker wegsnijden. Er werd opeens een andere laag zichtbaar. De persoonlijke laag." Ook van nature voelt zij zich betrokken bij het lot van mensen die door een ziekte worden getroffen. "Het gevoel dat ik die groep moet beschermen, had ik als kind al. Hoe eigenaardig het ook mag klinken, het is alsof ik in mijn jeugd een visioen heb gehad dat ik dit werk moest gaan doen. Ik hield vrouwen in een glazen bol om ze tegen ziektes te beschermen. Ik wist als kleuter al dat ik chirurg zou worden. Dat was me een soort verteld. Het organiseren van deze kliniek was voor mij een persoonlijke missie. Ik ben er van overtuigd dat het nodig is om deze zorg goed te verrichten. Ik ben mij er voor gaan inzetten om die optimale zorg in dit ziekenhuis te verlenen." 9 Musis Personeel van de borstkliniek, met zittend van links naar rechts dr. Ingeborg Mares, Joyce Lips en Karin Bakker. Daarachter van links naar rechts Monique Lengton, Hetty Verhoeven, Monique van der Hoeven en Joke Ligthart.

Musis | 2010 | | pagina 9