"Een lichte allergie voor mense Jack Tsang pleit voor betere burgerparticipatie tekst: Robert van Herk Burgerparticipatie. Een modewoord dat door de meeste overheden met de mond wordt beleden, maar als puntje bij paaltje komtdomineren de machthebbers en sturen zij het proces in hun eigen richting.Aldus een bevlogen Jack Tsang die graag ziet dat "specialistenen burgers meer respect voor elkaar krijgen. In het februarinummer van Musis kon u lezen hoe de gemeente Vlaardingen met behulp van een parkpanel tot een nieuw ontwerp voor 't Hof en Oranjepark kwam. De betrokkenheid van omwonenden, gebruikers en belangengroepen was volgens sommigen een geslaagd voor beeld van publieksparticipatie. Anderen zijn kritischer. Jack Tsang bijvoorbeeld. Jarenlang was Tsang fractievoorzitter van GroenLinks. Dat stokje heeft hij inmiddels overgedragen, maar hij blijft zich roeren en knokt voor betere burgerparticipatie. foto's: Theo van Giezen, Eric van Straaten en Arie Wapenaar Zelfstandig denken Vanwaar die strijdbaarheid? "Ik heb een lichte allergie voor mensen die de baas willen spelen", verklaart Jack Tsang. Tsang, geboren in 1942 als zoon van een Chinese immigrant en Nederlandse moeder, is - zoals hij het zelf zegt - "vrijzinnig" opgevoed. Vooral door zijn moeder, want vader overleed vlak na de oorlog. "Mijn moeder leerde me zelfstandig te denken. Ze dacht niet in hokjes." Dat zien we terug als we Tsangs - ietwat grillige - carrière volgen. Hij begon in de jaren zestig als beeldend kunstenaar, was voorzitter van het provo-achtige "Vlaardingen 65" en werkte elf jaar als tekenleraar op het Groen van Prinsterer. Ervaring met management deed hij op als stafmedewerker in het Sophia Kinderziekenhuis. Mensen betrekken en motiveren bleek daar zijn ding te zijn. Dat droeg hij later uit als zelfstandig professional in een maatschap voor training en organisatieadvies. En daarmee is de opsomming van Jack Tsang in de Westwijk als bezoeker aan de openbare gesprekken in het 'tuinhuisje' mei-juni2010. Foto: Eric van.Straateni jj&rs -

Musis | 2011 | | pagina 8