Het CBK baadt in het licht in het Wennekerpand tekst: Froukje Holtrop foto's: Jan van der Ploeg "Het karakter is eigenlijk hetzelfde gebleven", vertelt Annerieke Kooi, coördinator van het CBK. Het Wennekerpand, voorheen een jeneverstokerij, heeft net als de voormalige behuizing in een garage in de Boterstraat een industrieel karakter. En net als in de garage komt er bij het nieuwe CBK in het Wennekerpand sereen daglicht van boven. Het praktisch vormgegeven houten meubilair en wandpanelen passen ook goed in het Wennekerpand. Met een tentoonstellingsruimte voor en een backoffice achter de scheidingswand met de kaart van Schiedam is zelfs de indeling min of meer hetzelfde gebleven. "Maar er zijn ook grote verschillen", vervolgt Annerieke Kooi, "de nieuwe ruimte is twee keer zo groot en daarom kunnen we veel meer tegelijkertijd doen. Als er bijvoorbeeld een tentoonstelling is, kunnen we nu ook de werken uit de kunstuitleen tonen aan onze klanten. En achter de scheidingswand kunnen tegelijkertijd kinderen aan tafels werken aan een educatief project". Maar er kan nu ook Opeens lopen er een aantal mensen voorbij met een grote zwarte W in hun handen. Het is geen performance en ook geen toneelstuk waar je onderdeel van blijkt uit te maken. Iets waar je bij een cultuurcentrum toch altijd voor op je hoede bent. Al snel wordt het duidelijk. Ze leggen de laatste hand aan het totaal gerenoveerde en tot cultuurcentrum omgetoverde Wennekerpand in de Vijgen- steeg. De Ws komen aan weerszijden van het trotse uithangbord dat de bezoekers van het jeugdtheater De Teerstoof, Filmhuis Schiedam/Wenneker Cinema, Dansschool Alma del Movimiento en het Centrum Beeldende Kunst duidelijk moet maken waar ze moeten zijn. En binnengekomen in de foyer zie je nog meer letters, het hele woord Wennekerpand. Ze zijn kleurrijk vormgegeven door Marco Jongeneel van Vijf890 Ontwerpers uit de Boterstraat om de hoek, maar met grote opdrachtgevers over de hele wereld. Links van de foyer is een aantrekkelijk Grand Café en in het midden van de foyer ontkom je niet aan de trap naar boven. Op de eerste verdieping is de filmzaal en op de tweede is het Centrum voor Beeldende Kunst dat door de glazen panelen in het dak in het licht baadt. 33 Musis Annerieke Kooi

Musis | 2011 | | pagina 33