tekst: Aad Wagenaar foto's: Gemeentearchief Schiedam dat moment 'High Noon', waarmee de luchtmachtkorporaal in één klap een veelgevraagd zanger werd. Voor zij aan hun nummers begonnen, betrad eerst een vlot geklede, nog jonge man het toneel. Hij had een fluweelzachte stem en daarmee sprak hij, even omhoog blikkend naar de donkere wolken in de avondlucht, de voor mij onvergetelijke woorden: 'Laten we hopen lieve mensen dat Pluvius ons vanavond goedgezind is en nog even weg blijft.' Ik was dertien en wist niet wat ik hoorde - Pluvius, goedgezind: wat een manier om te zeggen dat je hoopt dat het droog blijft, wat een ongehoord bloemrijk taalgebruik in ons zo troosteloze Zwart NazarethT Aldus de artiesten inleidend, eerder dichter dan annonceur, bleef hij de hele feestavond een genot om naar te luisteren, tot en met zijn slotwoord dat ik ook nooit zal vergeten: 'En zo, dames en heren, wens ik u een goede reis huiswaarts om zich daar weldra, naar ik hoop tevreden, in Morfeus' armen te nestelen. De jonge welbespraakte man op het Schiedamse podium was Willem Duys. Hij - geboren 17 augustus 1928 in Bussum - moet toen 24 of 25 jaar zijn geweest. Ik was er die avond Voor zij aan hun nummers begonnenbetrad eerst een vlot gekledenog jonge man het toneel. Hij had een fluweelzachte stem en daarmee sprak hij, even omhoog blikkend naar de donkere wolken in de avondlucht de voor mij onvergetelijke woorden: 'Laten we hopen lieve mensen dat Pluvius ons vanavond goedgezind is en nog even weg blijft. 21 Musis Highschoolband op het podium in de Plantage. Foto: J. de Haas

Musis | 2011 | | pagina 21