De KetelFactory overtuigend winnaar Waterweg Cultuurprijs 2011 De ambities van Stichting Waterweg Cultuurprijs reiken tot ver voorbij de gemeentegrenzen van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Toch roept een prijsuitreiking in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal eerder associaties op met kleinstedelijk Rommeldam dan met een culturele voorbeeldstad als Rotterdam. Niettemin rolde er voor de editie van 2011 een puike winnaar uit de bus: de Schiedamse KetelFactory. I De charmante gastvrouw van de avond, de speciaal uit de grachtengordel ingevlogen tv-presentatrice Isolde Hallesleben, was lovend over onze Waterweggemeenten. Ze meende "interessante pop-ups in de omgeving van Rotterdam" te herkennen, maar tussen de burgerlijke neobarokke ornamenten van de Stadsgehoorzaal, een wederopbouwcreatie van volksarchitect Sybold van Ravesteyn, klonk dat weinig overtuigend. De Waterweggemeenten willen immers hip en vernieuwend zijn, terwijl de Stadsgehoorzaal, ondanks een stijlvolle renovatie, toch vooral de spruitjessfeer van de jaren 1950 ademt. Het was sowieso een avond vol contrasten. Het kledingvoorschrift was 'glamour' en de crème de la crème van cultuurminnend Waterwegsteden gaf acte de presence. Helaas waren deze - over het algemeen - éminences grises nauwelijks in staat om een sfeer van vernieuwing op te roepen. De optredens van het Rotter damse (T) Scapino Ballet deden dat wel. Het stuk 'A Dream' uit de succesvolle voorstelling 'Songs for Drella' was ronduit fantastisch en ook 'Beeswing', een tamelijk erotisch baltsritueel dat een week later officieel in première zou gaan, Musis 8 Winnie Teschmacher (tweede van rechts), directeur van De KetelFactory, de winnaar van 2011.

Musis | 2011 | | pagina 8