aan de eerder genoemde twee miljoen zal de subsidie verder omlaag brengen met een nog onbekend, maar ongetwijfeld niet gering bedrag. Voor OpMaat kunnen de bezuinigingen zelfs nog nadeliger uitpakken, want de muziekschool is afhankelijk van drie gemeenten. Niet onwaarschijnlijk is dat na Vlaardingen, ook Schiedam en Maassluis hun bijdrage aan OpMaat zullen verminderen. ,,Het zou mij niets verbazen als dat gebeurt," aldus Robberegt. Onder deze omstandigheden kreeg het woord fusie voor OpMaat en Vrije Academie een veel dreigender klank dan voorheen. Tegelijkertijd nam de politieke druk op de twee instellingen om eindelijk zaken te doen toe. In maart 2011 hakten burgemeester en wethouders, het getreuzel zat, de knoop door. Ze riepen de directies van OpMaat en Vrije Academie op het matje en gaven hun te verstaan dat er spijkers met koppen geslagen dienden te worden, en wel op zeer korte termijn. Robberegt: ,,We hadden ze heel lang gelegenheid gegeven er samen uit te komen. Toen dat tot niets leidde, restte ons geen andere mogelijkheid dan het initiatief naar onszelf toe te trekken. We hebben en klip en klaar gezegd: als jullie er nu niet serieus werk van maken, zetten we de subsidie stop en tuigen we desnoods en op korte stichting op I januari 2013 op papier een feit moeten zijn. Bij de start van het schooljaar 2013-2014 zouden beide instellingen volgens de nieuwe opzet en op het nieuwe adres moeten gaan werken. Geluiden uit culturele kring dat dit schema te krap is en dat de verbouwing van het postkantoor en het opzetten van de nieuwe organisatie meer tijd kosten, zegt Robberegt te horen noch te herkennen. Twijfels of het budget voor de verbouwing wel toereikend is, zegt hij evenmin te vernemen. ,,lk hoor alleen maar positieve berichten. De sfeer van het overleg is goed. Het gaat allemaal prima lukken," verzekert de wethouder. De fusiebesprekingen mogen dan pas na zware druk van start zijn gegaan, uitzonderlijk is het niet dat een gemeente culturele instellingen onder één paraplu samenbrengt. „Dat is in wel meer steden zo," zegt Robberegt. „In veel gemeenten zit de kunsteducatie onder één dak. Waarom zou het hier niet lukken? OpMaat en de Vrije Academie kennen elkaar, het zijn geen twee wezensvreemde werelden." Wie de nieuwe organisatie gaat leiden, staat nog niet vast. De profielschets van de directeur is inmiddels in roulatie gebracht, kandidaten kunnen zich melden. Met de kwestie of ook medewerkers van de huidige termijn zelf een nieuwe organisatie op." Zo kwam het overleg dat moest leiden tot een nieuwe organisatie voor kunsteducatie alsnog op gang. De gemeente benoemde een kwartiermaker om de nodige voorbereidingen te treffen. Sinds enige tijd is een transitiewerkgroep actief die de fusie "handen en voeten" moet geven. Volgens schema zou de nieuwe twee stichtingen mogen solliciteren, zegt Robberegt zich niet te bemoeien. „Dat is een zaak van het nieuwe bestuur. Maar als je het mij persoonlijk vraagt, zeg ik: als je werkelijk wilt vernieuwen, lijkt het me verstandig iemand van buiten te nemen." Een naam is er ook nog niet. Centrum voor Kunsteducatie Nieuwe Waterweg Noord lijkt in al zijn Gevelontwerp voormalig Postkantoor Vlaardingen door Kanters Architecten KANJERS 15 Musis

Musis | 2012 | | pagina 15