naar het Wennekerpand, het Museum, de bibliotheek, het Centrum Beeldende kunst, Paulus, t Walvisch, de Ketelfactory, de Westvestkerk, de Korenbeurs, Galerie Emmy Miltenburg of Huis te Poort en ervaar dat het enthousiasme eraf spat. Maar daarover rept de Cultuurvisie niet in het verbale zwoegen om zichzelf toch vooral als 'regisseur' van dit alles te willen zien. Maar ook voor ambtenaren van de lokale overheid geldt de olijke vaststelling van föhn Lennon: 'Life is what happens to you, while you're busy making other plans'. Die hele Cultuurvisie had, gezien de vitaliteit van het Schiedamse cultuurveld, gewoon beter niet geschreven kunnen worden. Schiedam mag blij zijn met zoveel grote cultuurinstellingen die de opdracht om te bezuinigen serieus nemen en beseffen dat alleen kwaliteit en creativiteit de reddingsboei is waarmee ze de vaste wal kunnen bereiken. Als de cultuurambtenaren dit nu 'ns als uitgangspunt hadden genomen, in plaats van zich op de borst te trommelen met hun vermeende rol als 'regisseur' van de lokale cultuur, dan was in dit ontwerp een visionair en bevlogen beleidskader geschetst met een gedreven samenwerking tussen cultuurorganisaties en de gemeente als uitgangspunt. De cultuursector is er klaar voor. De gemeente gezien haar Ontwerp Cultuurvisie 2013-2016 duidelijk nog niet. Zonder Schiedam nu direct te willen kenschetsen als 'Stad van de beeldende kunst' of 'Schiedam, galeriestad', zijn er wel tentoonstellingen die het bezoek ten volle waarde zijn. Ketelfactory Na de fenomenale performance en tentoonstelling Leven en Dood van Marina Abramovic met het optreden van Abramovic als een van de meest spraakmakende kunstenaars ter wereld, opent de Ketelfactory op 7 september de tentoonstelling 'Over Johan' van de in 2011 overleden Rotterdamse kunstenaarjohan Meijerink. De keuze voor het werk van deze kunstenaar zal niemand verbazen die het oeuvre kent van de houdster van de Ketelfactory Winnie Teschmacher, De sculpturen van Meijerink kenmerken zich door een emotionele geladenheid gecombineerd met een haast onwerkelijke esthetiek. Vanaf 7 september Korenbeurs In de Korenbeurs hebben vier gastcuratoren Tanya Rumpff, Johan Deumens, Berry Koedam en Anne- Marie Ros een aantal nationaal en internationaal bekende kunstenaars samengebracht waaronder de constructivistische werken van Kees Visser. Vertegenwoordigd is ook Laurence Aërgerter die bekend werd met haar mengeling van ernstige en speelse performances, installaties en foto's waar je Er wordt op cultureel gebied geparticipeerd en samengewerkt bij het leven. Bijna alsof de armoedige jaren '50 weer terug zijnwaarin niets kon, nergens geld voor was en de cultuur elke centimeter creatieve ruimte moest veroveren op een behoudzuchtige overheid. Ga naar het Wennekerpand, het Museum, de bibliotheek, het Centrum Beeldende kunst, Paulus, Kunstwinkel ët Walvisch, de Ketelfactory, de Westvestkerk, de Korenbeurs, Galerie Emmy Miltenburg of Huis te Poort en ervaar dat het enthousiasme eraf spat. Ketelfactory Leven en dood van Marina Abramovic Korenbeurs Musis 28

Musis | 2012 | | pagina 28