persoonlijke collectie van Piet en Ida Sanders en hun schenkingen aan het Stedelijk Museum. Tot en met 21 oktober Unisono 25, Aukje Koks, Preludes. Preludes is de eerste museale solotentoonstelling van Aukje Koks die in haar schilderijen en installaties werkelijkheid en illusie door elkaar haalt en daarmee schijnbaar onopvallende zaken van een nieuwe betekenis voorziet. Frank van der Salm, Timeport. Frank van der Salm fotografeert het moderne stedelijke landschap en laat zien hoe illusies en beloften uit speelfilms, reclame en andere media een rol spelen bij het inrichten van de openbare en private ruimte. Rinus van de Velde, The Lost Bishop, tekeningen waarin een veelheid van beelden uit populair wetenschappelijke magazines en biografieën van kunstenaars en wetenschappers worden omgewerkt naar een nieuwe enscenering. Tot en met 2 september Centrum Beeldende Kunst Verzamelplaats van kunst, cultuur en educatie met werk van tientallen kunstenaars, diverse projecten en exposities, geopend woensdag t/m zaterdag van 12.00- 17.00 uur. Kunstwinkel 't Walvis, Doorlopend werk van lokale en regionale kunstenaars, sieraden, contemporaine Boheemse glaskunst en keramiek, geopend woensdag tot en met zondag van 12.00 tot en met 17.30 uur. Zie de stad. Zes kunstenaars geven in een waaier van uitingen invulling aan hun visie op de stad. Met Fenneke Hordijk, tekeningen, Erik Sep met een registratie van beelden en een samenvoeging van maquettes warmee hij zijn stad bouwt, Camiela Wieringa met schilderijen waarin de anonieme (stads)mens centraal staat in een gelaagde voorstelling waarin zij beelden samenbrengt met de geluiden van een stad, fotograaf Martijn de Jong die de rommelige rafelranden van de stad onderzoekt, Kim Bouvy met haar fotoroman Phantom City en Pirn van Halem met zijn kleurrijke tekeningen van stadse taferelen. Tot en met 22 juli op z'n minst vrolijk van wordt. Ze verwierf onder andere naam met een project over het Louvre. In een overzichtscatalogus van dit beroemde museum verving ze de afbeeldingen van de topstukken door hiervoor ook de kijker te plaatsen en de vervreemding die hierdoor ontstond perfectionistisch uit te werken tot een geheel nieuw beeld. Andere kunstenaars op deze tentoonstelling zijn de Britse Rachel Goodyear, Shelagh Keeley uit Canada en de Nederlander Mark van Overeem. Tot en met 9 september Stedelijk Museum Schiedam Collectie Piet en Ida Sanders, momenten uit de Centrum Beeldende Kunst Tentoonstelling en performanceZie de Stad Paulus Baardjes H.N. Werkman, collectie Plet en Ida Sanders erik se jWÉÉÉp 29 Musis

Musis | 2012 | | pagina 29