Weinig te vinden eerste middag in de beurs g vooral over Argentinië, iar het is onze bedoeling e verschillende stijlen wereldmuziek bij het publiek bekend en daardoor te n. Er zijn in rdam heel veel musici ddelen van hoog willen dat hoge '70 en '80 stond de tango heel zwak. Die was verdrongen door de rock want ook op dat gebied had Argentinië grote talenten in huis. En de tango werd door de militaire junta nou niet bepaald gestimuleerd. Osvaldo Pugliese, de bekendste orkestleider, werd regelmatig gearresteerd omdat hij verdacht werd van communistische neigingen. Pugliese was dirigent en tegelijkertijd pianist. Als hij vast zat, speelde het orkest zonder hem met een rode anjer op de vleugel. Pas aan het eind van de jaren 1980, na de terugkeer van de democratie, begonnen jonge mensen de tango te herontdekken. Daar moesten ze als het ware historisch en antropologisch onderzoek voor doen, want er was nog maar heel weinig te vinden. Zo heeft de tango weer een plaats gekregen in onze cultuur. Ik ontdekte dus Piazzola en ging van hem direct terug naar Carlos Gardel, de grote zanger uit de jaren 1930. Ik stelde vast: tango is mijn eigen plek in tegenstelling tot de rock. Ik kon van andere muzieksoorten genieten, maar de tango was me het meest nabij. En de gitaar, de gitaar heeft me de weg gewezen." Alvaro sloot zich aan bij een tango-ensemble dat in 2004 een tournee door Europa maakte. Zo stuitte hij op het Rotterdamse conservatorium. "Ik ontdekte: die geven world music Dat is interessant. Ik kan hier latin jazz studeren en toch in een tango-omgeving blijven. In Rotterdam heb ik geen tango gestudeerd, maar juist Braziliaanse muziek en latin jazz". Alvaro studeerde in V,::e hk Mirre Valkenburg en Alvarao Rovira Ruiz 15 Musis

Musis | 2012 | | pagina 15