DAG MARKT r Albert Heijn gaat - ondanks alle beloften van de olijke ex- presentator van 'Huisje-boompje beestje' Harry Piekema - niet zelf de boer op om de lekkerste kaas te scoren. scoren. Vandaar dat de kaasboer op markt kan rekenen op een trouw en kritisch publiek dat maar al te graag profiteert van primeurs als een langgerijpte Texelse schapenkaas of een smeuïge Stolwijker die echt uit de omstreken van Gouda afkomstig is. Ook sommige markten als geheel kunnen de concurrentiedruk weerstaan. Met de centrummarkt op de Binnenrotte beschikt Rotterdam over één van de grootste en veelzijdigste markten in Nederland. Ook hier ziet de kenner een zeker verval van sommige marktsectoren. Zo verliest de markt in ongeregelde goederen - de rommelmarkt - terrein aan de individuele handel in tweedehands goederen op internet. Nog maar zelden worden de kooplui bij een zolderopruiming gevraagd. Het ongeregeld is echt ongeregeld geworden. In opkomst daarentegen zijn de kramen in tweedehandskleding en allerhande nieuw uit de doos verkochte 'nostalgia'. Weinig te duchten hebben ook de markten met een uitgesproken allochtoon publiek. Rotterdam heeft er twee, waarvan één praktisch op de grens met Schiedam; de markt op het Grote Visserij plein. Surinaamse, Antilliaanse, Turkse, Marokkaanse en Kaap-Verdiaanse levensmiddelen, fruit, vis en kruiden worden daar in een overstelpende hoeveelheden aangeboden. Het assortiment is geweldig en in toenemende mate ook voor de Hollandse smaak interessant. Immers, talrijke kookboeken gaan tegenwoordig uit van exotische smaken en combinaties. Voor dit jaar zit de zomer her marktseizoen bij uitstek - er weer op. Tot volgend jaar maar weer wat Jan van der Ploeg betreft. En ondertussen: Goede zaken! 27 Musis

Musis | 2012 | | pagina 27