mk Toekomst Ook veel oudere Schiedammers hebben warme herinneringen aan de Monopole als plek waar stiekem een afspraakje werd gemaakt of een eerste zoen uitgewisseld. De levendigheid van weleer is met Schiebaraj terug in de Monopole. WÊM 31 Musis verspreiden. Kortom, Schiebaraj is van iedereen, van ons allemaal en daar kunnen we met z'n allen trots op zijn. De gemeente spoort aan om een meer definitieve invulling te geven aan de Monopole. In de openingsspeech van Schiebaraj op vrijdag 12 oktober zegt Peter Groeneweg, wethouder binnenstad, het volgende: '...als wethouder binnenstad ben ik heel blij dat de Monopole een invulling krijgt, ook als het een tijdelijke is, maar wel een tijdelijke met heel veel waarde. Ik ben heel blij met dit initiatief, ik wens iedereen ook heel veel succes dat dit wat gaat worden. En ik roep andere mensen op als zij ook een initiatief hebben dat direct kan aansluiten op die periode van tien weken om vooral langs te komen en te vragen of dat kan. Want wie niet waagt, die niet wint. Wij gaan er alles aan doen om iedereen te faciliteren om hier iets te gaan doen dat in deze lijn ligt of op een andere manier. We proberen in ieder geval de toekomst van dit pand te verzekeren met een hele leuke functie die bijdraagt aan deze binnenstad. En ik ben heel blij hiermee...!' De woorden van Groeneweg zijn niet tegen dovemansoren gericht. In de wandelgangen heeft iedereen prachtige ideeën voor mogelijke invullingen, maar of er al een serieus plan is neergelegd bij de gemeente is op dit moment onbekend. Helaas brengt de tijdelijkheid van Schiebaraj ook een spoedig einde met zich mee. Nog maar enkele weken te gaan en Schiebaraj sluit voor eens en voor altijd zijn deuren. Voor de gasten die op 21 december de hond in de pot dreigen te vinden is er nog één kans: vanwege het succes is het restaurant tenminste nog één dag langer open dan de aangekondigde finale. Zaterdag 22 december is de aller-allerlaatste mogelijkheid om er bij te zijn. En daarna? Ik zou zeggen, in navolging van de wethouder, '...Wie volgt...?' SM mm

Musis | 2012 | | pagina 31