- 3 Musis Inhoudsopgave 4 Hatenboer Water zorgt voor betaalbaar water voor de armen 8 VIaardings Molenboek vangt de wind 12 Rusteloosheid als hecht fundament onder het Chocoladeimperium Carmel Klein Kelly 15 Het dierbare geschenk 16 Vlletland ziekenhuis: Stand van zaken 20 Een geheel van Turks Nederlands 23 Vlaardingen volgens Jan Anderson 26 DSW directeur Chris Oomen 30 Eindelijk een bestemming voor de Monopole 34 Museumvondsten 36 Bleekneusjes, een boek vol persoonlijke herinneringen DE BESTE WENSEN MUSIS december 2012 jaargang 18 no 11 ISSN 1568.9751 Musis verschijnt 11 maal per jaar en informeert en opinieert onafhankelijk op het brede terrein van cultuur en samenleving. Musis is toegelaten als Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI) 8049 60 057 Uitgever: Stichting Musis Bestuur: Jan Franken, Dick Jansen, Loe Koppejan-voorzitter, Jos Poolman, Karin Visser Redactie en administratie: Broersvest 75-77 3111 ED Schiedam Telefoon:010 473 55 18 E-mail: redactie@musis.info Hoofdredacteur: Hans van der Sloot Redactie: Jeroen ter Brugge, Theo van Giezen, Sjef Henderickx, Jack Tsang, Rikkert Wijk Maarten Bijl (voorzitter) Tekstredactie: Laurens Priester Eindredactie: Laurens Priester Abonnement: minimaal 35,- jaarabonnement 2012 (een hogere bijdrage wordt zeer op prijs gesteld) op rekeningnummer 81.33.79.555 MUSIS ONLINE OP http:77archief.schiedam.nl/ Van januari 2009 tot de maand voorafgaand aan het laatste nummer (november 2012) is Musis volledig leesbaar op de website van het Gemeentearchief Schiedam publicaties. Het Musisarchief is volledig doorzoekbaar. Het onderwijs en educatieve instellingen kunnen op Musis een beroep doen bij het geschikt maken van onderwerpen voor lessen en projecten Druk: BGS Grafisch, Schiedam Alle auteursrechten en datarecht berusten bij Stichting Musis en de auteurs. Omslag: Carmel Klein-Kelly, foto Sjaak van Beek. Het is weer zover, de tijd van de geluk- en voorspoedwensen, van sterkte met de toekomst, van hoop op samenwerking, betere tijden, een goed cultureel klimaat, van leuke initiatieven en projecten, een kunstzinnige invulling, succes met de studie en onderzoek, de opzet van nieuwe publicaties, de wens de onderneming tot een goed einde te brengen, een nieuwe start te kunnen maken, de hoop dat de resultaten alle voorgaande zullen overtreffen, met smaak mag worden genoten van al het goede, de reis een succes zal zijn, eindelijk een begin kan worden gemaakt met die groeiende stapel boeken, alle werk die erkenning zal krijgen die het verdient, dat de vriendschap langer mag duren dan het komend jaar, er eindelijk uitzicht komt op vrede en een betere wereld (al gaat de deur dan maar een millimeter open), een goede gezondheid natuurlijk, dat ook de kleine dingen plezier mogen geven, een spetterend begin vanzelfsprekend, veel geluk met elkaar en wie je verder ook mag tegenkomen, het toewensen van een gelukkige en positieve instelling en vooral veel plezier, voorspoed, waardering en welslagen, kortom het allerbeste voor 2013. En natuurlijk als Schiedammers en Vlaardingers onder elkaar: Proost!

Musis | 2012 | | pagina 3