Gouden tijden, zwarte bladzijden En verder: MUSIS maart 2013 jaargang 19 no 3 ISSN 1568,9751 Musis verschijnt 11 maal per jaar en informeert en opinieert onafhankelijk op het brede terrein van cultuur en samenleving, Musis is toegelaten als Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI) 8049 60 057 Uitgever: Stichting Musis Bestuur: Jan Franken, Dick Jansen, Loe Koppejan-voorzitter, Jos Poolman, Karin Visser Redactie en administratie. Broersvest 75-77 3111 ED Schiedam Telefoon:010 473 55 18 E-mail: redactie@musis.info Hoofdredacteur: Hans van der Sloot Redactie: Jeroen ter Brugge, Theo van Giezen, Sjef Henderickx, Jack Tsang, Rikken Wijk Maarten Bijl (voorzitter) Tekstredactie: Laurens Priester Eindredactie: Laurens Priester Abonnement: minimaal 35,- jaarabonnement 2013 (een hogere bijdrage wordt zeer op prijs gesteld) op rekeningnummer 81.33.79.555 MUSIS ONLINE OP http://archief.schiedam.nl/ Van januari 2009 tot de maand voorafgaand aan het laatste nummer (februari 2013) is Musis volledig leesbaar op de website van het Gemeentearchief Schiedam publicaties. Het Musisarchief is volledig doorzoekbaar. Het onderwijs en educatieve instellingen kunnen op Musis een beroep doen bij het geschikt maken van onderwerpen voor lessen en projecten Druk: BGS Grafisch, Schiedam Alle auteursrechten en datarecht berusten bij Stichting Musis en de auteurs. s Het thema van de Boekenweek 2013 'Gouden tijden, zwarte bladzijden' liegt er niet om. Het is een thema dat vanuit verschillende invalshoeken kan worden bekeken. De Gouden tijden zijn voorbij, bijvoorbeeld, wat komt zullen de zwarte bladzijden zijn. Musis vatte het nog iets anders op. In de Gouden tijden van economische groei tussen 1960 en 1980 schreven de omstandigheden een aantal pikzwarte bladzijden in de plaatselijke geschiedenis. In Schiedam werd nagenoeg de gehele binnenstad met de grond gelijk gemaakt. In Vlaardingen zochten mateloze ambities zich een weg over een Lies veld viaduct dat nergens begon en nergens toe leidde, een stedenbouwkundige miskleun van de eerste orde. Wim Henkes, Peter de Lange en Jeroen ter Brugge rijten in dit nummer nog wat oude wonden open. Han van der Horst daarentegen tekent voor het gouden randje rond alle kommer in zijn herinneringen aan de Quibus, de haven van troost voor provo, krakers en kabouters. Speciaal in dit licht wordt tijdens Boek Bal op 23 maart 2013, de aloude Quibus in het Stadskantoor tot leven gewekt. Natuurlijk met Hille en Jenny de Jonge achter de tap, Peter Pijpers en Bram Uil, en dichters en muzikanten van weleer. Er zijn nog kaarten. Snel dus. De definitieve afrekening met Zwart Nazareth 1960 - 1980 Een tomeloze ambitie zonder begin en zonder einde De geborgenheid van de Quibus Stront aan de knikker Wonen en Werken in de Mouterij Stand-up Bibliotheek de Monopole Onno Donkers in het CBK De verstilde wereld van Aji V.N. in het Stedelijk Museum Museumvondsten Omslag: Affiches 1960-1980

Musis | 2013 | | pagina 3