W-tW^ATHINCOT 11 Musis het ambacht' is een uitgebreid en gevarieerd film- en documentaireprogramma over kunstambachten, dat doorlopend is te zien. De educatieve ruimte van het museum fungeert tijdelijk als 'Ambacht Studio'. Hier wordt een breed scala aan workshops, zoals weven, video animeren, en keramiek decoreren door specialisten aangeboden. Hoogtepunten zijn de Hand Made markten, waar niet alleen professionele makers producten verkopen, maar ook handgemaakte producten van amateurmakers te koop zijn. Verschillende vaklieden, studio's en bedrijven geven op de tentoonstelling demonstraties en workshops. Voor wie hierin iets van z'n gading vindt, biedt de website van Museum van Boijmans van Beuningen nadere informatie. De workshops bieden een programma dat reikt vanaf het prepareren van dierenhuiden waarmee de bezoeker zich onder de Batavieren begeeft tot aan het driedimensionaal printen van onderdelen en gebruiksvoorwerpen. Dit zijn de respectievelijke namen en ambachten: JONGHLABEL: moderne sieraden van traditioneel haakwerk Dutch HealthTec Academy: sneakers gemaakt met ambachtelijke technieken DVDV Design: 3-D printen Roosje Hindeloopen: traditionele Hindelooper kunst WANDSCHAPPEN: vilten planten Ulrike Wiebel: vioolbouwen Daan Brandenburg Frans van Kuijk): klompenmachine Sara Vrugt: textiele installaties en community-projecten Digna van der Put: video animatie De Papierderij: papier scheppen, boekdrukken en boekbinden Artis Causa: goud- en zilversmeden Weefnetwerk: eigentijdse vormgeving met weeftechnieken Esme Hofman: mandenvlechten en fijnscheenwerk Amber Veel: dierenhuid bewerken Frans Dingemans: beeldsnijden Pro Mozaico International: mozaïeken Creatief Vakman (SintLucas Boxtel): hoedenmaken SBB Gouda: keramiek Handsome Wardrobe: lederen handschoenen maken

Musis | 2013 | | pagina 11