De risico's onderkent hij echter ookhet gevaar van inhoudelijke versmalling is bij een vrij willigersorganisatie niet denkbeeldig. Hij denkt dit echter goed te ondervangen door de beschikbare kennis te mobiliseren in de personen van monumentenkenners de stadsarchivaris, het VLAK, de cultuursector en de Historische Vereniging. Deze vondsten die verwijzen naar de vroegste bewoners van de lage landen, werden beschreven als de 'Vlaardingencultuur'. Inmiddels een vaste archeologische definitie Streekmuseum', zegt hij, 'heeft veel te vertellen. Maar de beperkte faciliteiten in het Streekmuseum aan de Kethelweg, staan dit in de weg. Straks is hier ruimte te over om met Het Vlaardingen Museum ingepakt en wel. «'iovf»1 en stip op de tijdlijn van de bewoninggeschiedenis van Nederland. Met het VLAK is Vlaardingen overigens de enige /(middelgrote) stad in Nederland die z'n prehistorie en uit archeologisch onderzoek vergaarde kennis van de middeleeuwen op zo'n hoog peil heeft gebracht. En wie indertijd de kleine, maar uiterst gedetailleerde, en schitterende vormgegeven tentoonstelling 'Het gat is de markt' heeft bezocht zal billijken dat het Vlaardingen museum z'n deuren wijd open wil zetten voor nadere samenwerking. Een nauwere samenwerking ziet Siem van der Marei ook met het Streekmuseum Jan Anderson. 'Het 13 Musis de verzamelingen van Anderson, interessante tentoonstellingen in te richten. Of daaruit een aanvulling samen te stellen van andere tentoonstellingen in dit huis'. Henk Slechte omschreef het Streekmuseum Jan Anderson in Musis ooit als een 'museum van het dagelijks leven' en wees erop hoe zeldzaam en hoe zeldzaam gevarieerd die collectie van deelverzamelingen is die Jan Anderson in al die jaren heeft opgebouwd. Van der Marei: 'En daar is veel bij dat direct op Vlaardingen betrekking heeft. Gelegenheidsdrukwerk bijvoorbeeld, herdenkingsblikken en potten, maar ook veel volkskunstnijverheid, dat een goed

Musis | 2013 | | pagina 13