Achter de museumgebouwen op de Westhavenkade worden de voormalige binnenterreinen van Warmelo en Van der Drift alsmede het pakhuisje aan de Vetteoordsekade onder een glazen dak gebracht. Het museum wordt op die manier verdrievoudigd. Aanzienlijk versmald wordt daarentegen de financiële basis. Dat is een probleem, daar draait de museumdirecteur Van der Marei niet omheen. Verdrievoudigd Siem van der Marei Veel verder wil Siem van der Marei niet ingaan op inhoudelijke zaken; 'Die keuze is aan het bestuur. Als lid van de raad van toezicht en als vriend van het museum, koester ik natuurlijk beeld geeft van het karakter, de beslotenheid en de godsvrucht van de Vlaardingse gemeenschap. Materiaal dus datje graag bij een historische tentoonstelling wilt hebben'. wel een aantal opvattingen. Maar wat daarover te zeggen is, vraagt om een breder kader. Mijn taak is het om het museum facilitair en financieel op weg te helpen. Allereerst moet de verhuizing geregeld zijn, dan komt de ingrijpende verbouwing aan de orde en vervolgens moeten we zien hoe we het museum financieel sterk kunnen maken en vooral houden. Want we moeten ervan uitgaan dat de subsidieverlaging structureel is, wat betekent dat we heel creatief moeten zijn in het verwerven eigen inkomsten'. De verhuizing vordert inmiddels. De scheepsmodellen en maquettes staan in - op maat gemaakte - kratten klaar om overgebracht te worden naar de verschillende depots in de omgeving. Schilderijen en prenten zijn van de muur gehaald en het meubilair alvast zo opgestapeld dat de verhuizers ermee uit de voeten kunnen. Binnenkort kan met de aanpassing van het bestaande gebouw en de bouw van de nieuwe vleugel(s) worden begonnen. Midden tussen de dozen, kisten en kratten staan de schetsontwerpen voor de nieuwbouw op ezels. Het is een ambitieus plan dat tot uitvoer moet worden gebracht. Achter de museumgebouwen op de Westhavenkade worden de voormalige binnenterreinen van Warmelo en Van der Drift alsmede het pakhuisje aan de Vetteoordsekade onder een glazen dak gebracht. Het museum wordt op die manier verdrievoudigd. Aanzienlijk versmald wordt daarentegen de financiële basis. Dat is een probleem, daar draait de Musis 14

Musis | 2013 | | pagina 14