KLAUTER WOUD m M* 13 Musis inzet in De Ruigte. Niet alleen wat het schoonhouden (helaas gebruikt niet iedere bezoeker de vuilnisbakken) betreft, maar ook in het onderhoud van de toegangshekken, de bebording en het schouwen van de runderen. De inmiddels ca. 50 vrijwilligers zetten zich vol enthousiasme in voor hun taken, ook in het Klauterwoud en als gids voor rondleidingen, en ontvangen hiertoe een opleidingstraject, waarbij zij kennis opdoen over hun werkzaamheden maar ook over de natuur, het runderbeheer en de geschiedenis van de polder. De rol van de FBP ten aanzien van de inzet van vrijwilligers werd onlangs nog beloond met de door de rijksoverheid toegekende 'Groen en Doen-prijs', waarmee materialen en cursusmateriaal kan worden aangeschaft. Ten behoeve van de aanleg van De Ruigte werd naast gemeentelijke gelden tevens een forse bijdrage van de Provincie Zuid- Holland ontvangen. De neiging om na school de polder in te trekken, is bij veel kinderen de afgelopen 20 jaar steeds kleiner geworden. Sociale media en computerspelletjes houden hen aan huis gekluisterd. Hoewel deze trend met de aanleg van het Klauterwoud niet doorbroken zal worden, is dit struinbos (een terrein van avontuurlijke natuurbeleving) wel een reden voor ouders, kinderdagopvangcentra en scholen de kinderen hiernaar mee te nemen. En wie weet komen de kinderen daarna zelfstandig als ze ervaren hebben hoe leuk het Klauterwoud is geworden. Net voorbij het sportcomplex Polderpoort aan de Watersportweg is afgelopen najaar hier dit Klauterwoud ontstaan. Het forse gebied biedt de kinderen de gelegenheid een kreek over te steken (over grote rotsblokken of per trekveer), een tien meter hoge heuvel te beklimmen, te dwalen in het bos of amfitheater met spannende t unnels, of om over boomstammen die een doolhof vormen te lopen. Een natuurlijke speeltuin completeert het geheel, terwijl picknicktafels gelegenheid bieden hier zelfstandig ook feestjes te vieren of geruimere tijd door te brengen. Het plan kwam voort uit de wens van de plaatselijke Lionsclub. Een serviceclub waar oud directeur van de afdeling Groen en Gemeentewerken Gerard Davidse lid was en zich hier al jaren sterk voor had gemaakt. De FBP omarmde het plan en het kreeg een plaats in het Integraal Inrichtingsplan Broekpolder. Een andere supporter van het initiatief was de lokale Survivalvereniging. Een zeer actieve club mannen en vrouwen die al jarenlang survivaltrajecten in de polder uitzet en evenementen op dit gebied organiseert. Het karakter van het Klauterwoud sluit nauw aan bij de activiteiten van deze groep en waar mogelijk participeert Survival Vlaardingen bij de evenementen en projecten die in het Klauterwoud worden ontwikkeld. Tevens bouwt de club mee aan de verdere uitbouw van het Klauterwoud. Binnenkort wordt op de heuvel een door Survival gebouwde uitkijktoren geplaatst, wordt een toegangspoort geplaatst en bestaat het voornemen een zogenaamde abseilbaan aan te leggen. Zoals alles heeft ook het Klauterwoud te maken met kinderziektes. Het grondverzet leidt ertoe dat het water nog niet overal goed kan weglopen en ook kan er nog wel iets aan de bewegwijzering gedaan worden. Maatregelen worden genomen en gaandeweg zal ook het Klauterwoud uitgroeien tot een groene trekker voor de hele regio. Maar dit laat onverlet dat het Klauterwoud nu al vele duizenden bezoekers heeft getrokken.

Musis | 2013 | | pagina 13