Ik "sssshhhhhtü! probeer te praten! Mooie woorden. Maar het publiek wil ook wat en krijgt dat voor dit jaar staan onder anderen De Speeldoos (Torre Florim van De Staat en Roos Rebergen van Roosbeef) en Bettie Serveert in de agenda. Waarbij programmeur Tim van Dorp dan wel probeert om, als het even kan, een nog onbekende(re) band uit de omgeving in het voorprogramma te plaatsen. Ook op het eigen jaarlijkse punkrock en skatefestival Rock 'n Ramps, dat ooit een idee was van een vrijwilliger en op 10 augustus aanstaande alweer haar vierde editie beleeft, worden gevestigde namen gemixt met talent uit de buurt. Zo spelen de internationaal bekende Belvedere (USA) en de winnaar van Rock 'n Ramps Next Topband, een bandwedstrijd die voorafgaand aan het festival in De KF plaatsvindt, deze dag op hetzelfde podium. Tot slot is De Kroepoekfabriek ook een plek waar het publiek zich kan ontwikkelen. Dit is namelijk dé plek om gevestigde acts van dichtbij live te zien en tegelijk (al dan niet gratis) nieuwe bandjes te checken en, voor een relatief betaalbaar bedrag, onbekende muziek te ontdekken. Maar bovenal heeft De Kroepoekfabriek de ambitie om een plek te zijn waar alle liefhebbers, jong(er) en oud(er), kunnen genieten van live muziek. Het poppodium is gevestigd in een authentiek pakhuis, een voormalige kroepoekfabriek aan de Koningin Wilhelminahaven. Na een grondige renovatie zijn de deuren van De Kroepoekfabriek in september 2011 geopend. Naast de podiumzaal, die de begane grond en eerste verdieping beslaat, bevat het pand drie goed gefaciliteerde studio's die voor meerdere doeleinden gebruikt worden. Het gebouw leent zich daarmee, naast concerten, perfect voor vergaderingen, verhuringen en diverse workshops. Daarnaast onderscheidt De Kroepoekfabriek zich door de focus op cultureel ondernemerschap. Vandaar die pas verworven status als Kernpodium C. Reneé Hartog (29) maakt met ingang van deze Musis deel uit van de redactie. Zij studeerde aan de School voor Journalistiek Utrecht en is hoofd marketing en communicatie van De Kroe poekfabriek in Vlaardingen; al binnen twee jaar na opening een fenomeen in de kunst- en jongerencultuur in de regio en met name in de popscene. 17 Musis

Musis | 2013 | | pagina 17