EEN WEEK AMATEURKUNST IN HET RAND Met het Wennekerpand onderstreept Schiedam de lokale aandacht voor kunst en cultuur. Met de ingrijpende verbouwing van de voormalige distilleerderij en inrichting door de in Schiedam werkende - maar inmiddels internationaal doorgebroken ontwerper BertJan Pot en Onno Donkers - is een veelheid aan accommodaties en faciliteiten voor tal van instellingen gerealiseerd. Nu, twee jaar na de opening, is de organisatie achter het Wennekerpand veranderd maar blijft het concept hetzelfde: het Wennekerpand richt zich zowel op de toeschouwer als op de uitvoerende kunstenaar. Tekst Friede Berendsen Musis 18 Uitvoering van het Jeugdorkest Harpe Davids, fotograaf onbekend Vocalis St. Jan in de Grote Kerk, fotograaf onbekend Voor de derde keer op rij staat het Wennekerpand van 25 mei tot en met 2 juni in het teken van de Schiedamse amateurkunst. Nu geen optredens van professionele artiesten op het podium, het restaurant en de andere ruimten die in deze Week van de Amateurkunst beschikbaar zijn, maar alle aandacht nu voor uitvoerende en luisterende liefhebbers. Bijzonder is dat alle amateurkunstenaars en -organisaties dit jaar voor het eerst geheel gratis gebruik kunnen maken van de beschikbare ruimten. Hierdoor is het aantal deelnemers nu al minstens anderhalf maal zo groot als in 2012. En dat terwijl nog steeds aanmeldingen binnenkomen en het definitieve programma nog allerminst is vastgesteld. De Week van de Amateurkunst (WAK] is een jaarlijks terugkerend landelijke evenement. In deze week staat in alle deelnemende theaters de passie van amateurkunstenaars centraal. In de WAK tonen amateurs hun kwaliteiten en maken kennis met andere liefhebbers van amateurkunst. De gehele bevolking wordt dan ook uitgenodigd om dit plezier mee te beleven. In de visie van het Wennekerpand is een logisch gevolg dat zowel genieten als uitvoering een lage drempel moeten hebben. Dit is ook de stellige overtuiging van directeur Henk Kuipers. Door deelname aan de Week van de Amateurkunst zo makkelijk mogelijk te maken, stuurt hij aan op een concentratie van uitvoeringen en initiatieven in het Wennekerpand. Kuipers realiseert zich dat het de amateurkunstenaars vrij staat om voor een andere deelnemende locatie te kiezen. Daarom is hij blij dat zo veel Schiedamse amateurs en organisaties kiezen voor het Wennekerpand. 'Hier hoopten we op,' zegt hij. 'Met zoveel deelnemers tezamen in één gebouw wordt het voor zowel deelnemers en als voor bezoekers, mogelijk om kennis te maken met andere richtingen en mogelijkheden. Om diezelfde reden vragen we geen entree. Liefhebber kunnen wel vrijwillig een financiële bijdrage leveren. Deze komt dan ten goede aan de Anjeractie van het Prins Bernhardfonds. In de Anjeractie wordt nationaal geld ingezameld dat het Prins Bernhard Cultuurfonds met extra rijksgeld weer ten goede laat komen aan tal van manifestaties en evenementen op het gebied van cultuur, erfgoed en natuurbehoud. De grote animo waarmee Schiedamse amateurkunstenaars zich hebben gemeld voor deelname aan de Week van de Amateurkunst weerspiegelt zich in een bijzonder breed en gevarieerd programma. Optredens en tentoonstellingen worden afgewisseld met workshops en open lessen. Naast optredens van onder andere het koor Vocalis St. Jan, Orpheus; het Koninklijk Schiedams Mannenkoor, het Schiedams Shantykoor Stuurloos en het Eerste Schiedamse Mandoline Orkest O.N.I wordt het publiek uitgenodigd zelf mee te spelen met het orkest van de Christelijke Muziekvereniging Harpe Davids of te dansen op de muziek van de dansgroep van Orkestvereniging Wilton Fijenoord. Henk Kuipers; 'Het uitgangspunt van de Week van de Amateurkunst is dat alle beoefenaren de kans krijgen om voor het voetlicht te treden. Dit

Musis | 2013 | | pagina 18