■Hl Herrie uit Schiedam! Tijdens Week van de Amateurkunst biedt het Wennekerpand een uitzonderlijke kans aan enkele bands uit de stad. In samenwerking met Rick de Korte en Stichting Mooi Werk wordt op 7 juni Herrie uit Schiedam! georganiseerd. Deze muziekavond draait niet alleen om het optreden maar ook om een extraatje voor de muzikanten. Van iedere band wordt die avond een professionele geluids- en video-opname gemaakt. De bands staat het daarna vrij om het filmmateriaal te gebruiken voor de eigen promotie. Op Herrie uit Schiedam! staan o.a. optredens van The People TreeShrude, De Dood, Arno Vermeer en Abbot's Creek gepland. 19 Musis twee derde van de Schiedammers zich regelmatig bezig met actieve cultuurbeoefening. Dit betekent dat zo'n kleine twintig procent van de bevolking op één of andere manier behoort tot de amateurkunstenaars die van 25 mei tot en met 2 juni in Wennekerpand van zich doen spreken. In april 2011 noemde Musis de amateursector een mogelijk belangrijke peiler in het aanbod van het Wennekerpand. Het blad baseerde zich daarbij op de inmiddels ruime ervaringen van de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen en de grote diversiteit in het aanbod. In een nog heel recent verleden werd hiervan overtuigend bewijs geleverd in de Schatproducties. Hierin werden vele disciplines verenigd in avondvullende producties van hoog niveau. De belangstelling voor de theater- en danslessen door de SKVR en door de Ballet- en Dansstudio Schiedam, toont dat de interesse nog steeds gaande is. Henk Kuipers is er dus veel aan gelegen de verschillende organisaties op het gebied van de amateurkunst te laten ontdekken hoe waardevol het Wennekerpand kan zijn als oefenruimte en podium. geldt ook voor amateurkunstenaars die geen deel uitmaken van een vereniging of gezelschap. Zij zijn bij deze uitgenodigd om van zich te laten horen of zien tijdens de kunstmarkt of de muziekavond. Jonge amateurs komen aan bod in de 'amateurkunst manifestatie" van de Stichting Talentproof. Hierin vinden presentaties en workshops plaats van onder andere het Kinderpopkoor Schiedam, Ballet- en Dansstudio Schiedam, RudeBeats, en de Stichting Kunstzinnige Vorming Rotterdam (SKVR) die in het Wennekerpand partner is voor de jeugdtheaterschool'. Ook is Kuipers er blij mee dat organisaties als Wenneker Cinema en het Centrum Beeldende Kunst in de Week van de Amateurkunst alle aanleiding zagen om aan de andere kant van het creatieve spectrum de programmering voor de gelegenheid aan te passen. Wenneker Cinema draait tijdens de WAK films die met amateuracteurs gemaakt zijn en het CBK organiseert workshops. Volgens het meest recente onderzoek naar cultuurparticipatie van de gemeente Schiedam, houdt meer dan

Musis | 2013 | | pagina 19