Waterrecreatie Musis 26 geestdrift deel uit van de Hof van Delflandraad. De Hof van Delflandraad is geen bestuursorgaan zoals de naam kan doen vermoeden maar een koepel waaronder vertegenwoordigers van de gemeenten in en rond Midden- Delfland praten over de verdere ontwikkeling van dit gebied. Groeneweg: 'Het is een inspirerende club met veel aandacht voor regionale ontwikkelingen en de behoeften en wensen van de verschillende gemeenten. De positieve inbreng is groot en overstijgt de eventuele problemen. Niemand wil dat het gebied in z'n karakter en kwaliteiten wordt aangetast. Dat maakt het praten een stuk makkelijker. Ook omdat een de ontwikkeling van Midden- Delfland als waardevol agrarisch hart alle deelnemers ten goede komt. Neem de ontwikkeling van de poorten en de toeristische overstappunten. Aan de rand van Midden-Delfland worden voorzieningen getroffen voor het parkeren van de auto nabij wat servicepunten zoals een restaurant, een hetsenverhuurbedrijf of fietsenmaker. Vanaf dat overstappunt ligt het groen van Midden Delfland voor de bezoeker open' Nathalie Gouweleeuw, wethouder financiën, A4 Schiedam-Delft en sport en recreatie vult daarop aan; 'Wat wij mede tot ontwikkeling willen brengen is de waterrecreatie in Midden-Delfland. Ook voor de watersport is het een prachtig verblijfsgebied met alle mogelijkheden om dichtbij de historische steden rondom het landschap te komen. Wat Schiedam betreft heeft de waterrecreatie een hoge prioriteit. Ook omdat we hier vlakbij het centrum en in de directe nabijheid daarvan uitstekende faciliteiten kunnen bieden'. Probleem is alleen dat Schiedam geen verbindingen over water heeft met het water van Midden- Delfland. Maar je kunt zo is haar mening - de zaak ook omdraaien. Waterrecreanten kunnen profiteren van Schiedam als ligplaats en vandaaruit op andere manieren kennis maken met het weidengebied ten noorden van Schiedam. Want waterrecreatie omvat natuurlijk meer dan pleziervaart alleen. Voorrang krijgt in dit jaar van duurzaamheid de reconstructie van het openbaar groen. Onderdeel is daarvan dat de grote radiale verbindingen beter zichtbaar worden. Dat vraagt soms forse ingrepen zoals het rooien van vrijwel de gehele begroeiing langs en op de middenberm van de Churchillweg. Groeneweg: Deze verbinding loopt praktisch en verkeerstechnisch gezien vanaf de binnenstad tot in het hart van Woudhoek. De aanpak van de Churchillweg heeft mede tot doel deze verbinding goed zichtbaar te maken. De hoge leeftijd van de bomen speelde daarbij in de kaart. Populieren bereiken gemiddeld een leeftijd van veertig jaar. Die grens was inmiddels bereikt en dat gold ook voor de struiken aan weerszijden. Natuurlijk valt de commotie over het rooien van de bomen te begrijpen. Zeker in een jaar dat Schiedam zich wil proüleren als duurzame groenste gemeente. Maar..., als de middenberm straks groen is en de linden hun blad

Musis | 2013 | | pagina 26