Wie zoekt kan vinden In deze Musis: I 3 Musis MUSIS mei 2013 jaargang 19 no 4 ISSN 1568.9751 Musis verschijnt 11 maal per jaar en informeert en opinieert onafhankelijk op het brede terrein van cultuur en samenleving. Musis is toegelaten als Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI) 8049 60 057 Uitgever: Stichting Musis Bestuur: Jan Franken, Dick JansenLoe Koppejan-voorzitter, Jos Poolman, Karin Visser Redactie en administratie: Broersvest 75-77 3111 ED Schiedam Telefoon:010 473 55 18 E-mail: redactie@musis. info Hoofdredacteur: Hans van der Sloot Redactie: Jeroen ter Brugge, Theo van Giezen, Renée Hartog, Sjef Henderickx, Rikkert Wijk Maarten Bijl (voorzitter) Tekst- en eindredactie: Laurens Priester Abonnement: minimaal 35,- jaarabonnement 2013 (een hogere bijdrage wordt zeer op prijs gesteld) op rekeningnummer 81.33.79.555 MUSIS ONLINE OP www.schiedam.nl/gemeentearchief Van januari 2009 tot de maand voorafgaand aan het laatste nummer (april 2013) is Musis volledig leesbaar op de website van het Gemeentearchief Schiedam publicaties. Het Musisarchief is volledig doorzoekbaar. Het onderwijs en educatieve instellingen kunnen op Musis een beroep doen bij het geschikt maken van onderwerpen voor lessen en projecten Druk: BGS Grafisch, Schiedam Alle auteursrechten en datarecht berusten bij Stichting Musis en de auteurs. Omslag: Stadstuinbouw op de grens van Schiedam en Rotterdam. Foto Jan van der Ploeg Vanaf nu staat Musis volledig doorzoekbaar vanaf het allereerste nummer tot en met december 2012/januari 2013 in de krantenbank van het Gemeentearchief Schiedam. Met evenveel recht had de kop boven deze inhoudsopgave dus 'Met blijdschap geven wij kennis', mogen luiden. Want het is nogal wat voor lezers en onderzoekers die gemakkelijk inzage willen hebben in inmiddels duizenden pagina's openbaar toegankelijke achtergrondartikelen, meningen, documentaires en columns. U gaat ervoor naar de webstek van het Gemeentearchief Schiedam, www.schiedam.nl/ gemeentearchief, kiest 'krantenbank' en stelt uw vraag in het desbetreffende venster. Het groen in Vlaardingen en Schiedam en verhalen van oud-distillateurs en nazaten van distillateurs zijn hoofdonderwerpen in deze Musis. Van meerdere kanten wordt gekeken naar de grote infrastructurele werken en de effecten ervan op beide steden. Vlaardingen behoorde al eens tot de groenste gemeenten van Nederland. Schiedam wil zich daar graag bij aansluiten. Daarbij hoort ook dat Musis met meer dan gewone aandacht kijkt naar het stadstuinieren vlak over de grens met Rotterdam. Komend jaar eet u verse boerenkool van de tuinen tussen Rotterdamsedijk en Merwedehaven en peultjes van de St. Jobsweg. Mooier en ecologisch verantwoorder kan toch niet. Tuinbouw in de stad heeft een toekomst. En verder natuurlijk het cultureel nieuws van het Stedelijk Museum Schiedam, de Kroepoekfabriek en het Wennekerpand. Jeneververhalen Peter de Lange De Broekpolder Van lelijke eend tot mooie zwaan - Jeroen ter Brugge J O O Bij Broedplaats voor Jong Talent Reneé Hartog; II Week van de amateurkunst in Wenneker - Friede Berendsen <E/|iten uit eigen stad Jan van der Ploeg Rj|>chiedam in beweging/De stand van zaken - Hans van der Sloot KJIüe traditie van het schenken - Marleen Brusse Musemvondsten Jeroen ter Brugge

Musis | 2013 | | pagina 3