29 Musis beeld gekozen moest worden. Het is goed te weten dat nu de activiteiten in de beeldentuin eindigen - de beelden tot in lengte van jaren blijven staan. Als zichtbaar teken van een zich vernieuwende Westwijk en de creatieve betrokkenheid van de bewoners daarbij. Met de uitgave Buiten Beeld 2006 2012 dienen de samenstellers een meerledig doel. In de bijdragen van deelnemende beeldende kunstenaars en ander betrokkenen krijgt dit project een nauwkeurige documentatie. Deze beperkt zich niet alleen tot plaatsing van de beelden in de beeldentuin (en op de tijdlijn) en de bestuurlijke achtergronden van het project. Ook de inbreng van de wijkbewoners ten goede en ten kwade - krijgt een uitgebreide behandeling. Beschreven worden ook de deelprojecten die in de beeldentuin hebben plaatsgevonden alsmede de relaties met andere projecten elders in de stad. En tenslotte dan nog komen de deelnemende kunstenaars uitgebreid aan bod met hun beschouwingen, toelichting op het kunstwerk en de gedachtevorming over wat een beeldentuin kan en moet zijn in zo'n uitgesproken arbeiderswijk. Slechts één element krijgt veel minder aandacht, namelijk de perceptie van waaruit de Westwijk indertijd is gebouwd, het 'verval' van de wijk en de rol die de cultuurprojecten van 2001 in de beoogde revitalisering- en renoveringsprocessen hebben vervuld en wat hiervan als blijvend resultaat mag worden beschouwd. Juist in deze tijd, waarin de kunst allerwege het vuur aan de schenen wordt gelegd, biedt het project 'Until we meet again' alle mogelijkheid tot evaluatie en tot het bepalen hoe groot (of klein) de invloed van cultuurinjecties op stedelijke ontwikkeling kan zijn. Dit neemt echter weer niet weg dat Buiten Beeld 2006-2012 een compleet en smakelijk verslag is dat kunstenaars, initiatiefnemers en bewoners alle eer geeft die hun toekomt. De fotografie, tenslotte, is zoals men van Eric van Straaten als fotograaf en bevlogen beeldentuinier verwachten mag. project van de kunstenaar Rolf Engelen, april 2008

Musis | 2013 | | pagina 29