Zijn boeken zijn geen zoetsappige dertien-in-een-dozijnromans. Misschien gaat hierachter zijn Vlaardingse achtergrond schuil. Arie van der Lugt in zijn Schrijvers hut in Luyks- gestel, circa 1990 verkochte romans zouden volgen. Vooral streekromans, maar ook twee redelijk succesvolle jeugdreeksen en een enkele his torische roman. Zijn boeken zijn geen zoetsappige dertien-in een-dozijnromans. Misschien gaat hierachter zijn Vlaardingse achtergrond schuil. De romans schetsen niet alleen goed een sfeer, maar weten de personages en situaties krachtig, realis tisch en recht voor zijn raap neer te zetten, Hoewel zijn naam in 1945 als romanschrijver nog gevestigd moest worden, kreeg hij in toneelkringen al wel enige erkenning. Met de opkomst van het amateurtoneel was een grote behoefte geboren naar nieuwe toneelteksten en Arie van der Lugt voelde zich in dit wereldje als een vis in het water. Niet alleen regisseerde en speelde hij mee, soms samen met zijn vrouw, ook richtte hij in Vlaardingen de amateurtoneelgroep 'De Rederijkers' op. Veel van zijn toneelstukken schreef hij voor de bekende en nog steeds bestaande toneeluitgever Jan Grosfeld in het Brabant se Berlicum. Zijn spelen werden in heel Nederland uitgevoerd en vaak bezocht hij de opvoeringen. Als regisseur toerde hij met zijn stukken door België en zuidelijk Nederland en van hieruit groeide de band met Brabant. Tot 1963 woonde hij met vrouw en vijf kinderen in de Indische Omslag van de buurt. Een druk huishouden waar het steeds sappelen was, De roman 'Herwonnen vrijheid van het zelfstandige bestaan als schrijver had de keer- land' (1954) door zijde dat er aanhoudend geproduceerd moest worden. Goed Leen Droppert. MMK.Ï5 19

Musis | 2014 | | pagina 19