rruns 16 Dag Tjerk. Het genoegen was wederzijds Afscheid van Tjerk Bruinsma Winterlicht mooi maar klein. Te klein wellicht 8 Kunstenaars geven anonieme viaducten identiteit Genomineerd Een nieuwe ronde in de Waterweg Cultuurprijs Schrijvers hutten De hut van Arie van der Lugt 18 Goed bezig. Boekhandelaar Ruud Aret schrijft 28 Museum vondsten 30 januari 2014 jaargang 20 #1 ISSN 1568.9751 Musis verschijnt 11 maal per jaar en informeert en opinieert onafhankelijk op het brede terrein van cultuur en samenleving. Musis is toegelaten als Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI) 8049 60 057 Stichting Musis Jan Franken, Dick Jansen, Loe Koppejan (voorzitter), Jos Poolman, Karin Visser Broersvest 75-77 3111 ED Schiedam 010 473 5518 redactie@musis.info Jeroen ter Brugge Theo van Giezen, Renée Hartog, Sjef Henderickx, Hans van der Sloot, Rikkert Wijk, Maarten Bijl (voorzitter) Laurens Priester Ad van der Kouwe, Manifesta minimaal 35,- (een hogere bijdrage wordt zeer op prijs gesteld) op rekeningnummer 81.33.79.555 Musis is tot en met jaargang 18 (2012) opgenomen in de krantenbank van het Gemeentearchief Schiedam: schiedam.courant.nu Het Musisarchief is volledig doorzoekbaar. Het onderwijs en educatieve instellingen kunnen op Musis een beroep doen bij het geschikt maken van onderwerpen voor lessen en projecten BGS Grafisch, Schiedam Alle auteursrechten en datarecht berusten bij Stichting Musis en de auteurs. lang niet mooi geweest Met de vorige Musis beëindigde Hans van der Sloot na bijna twintig jaar zijn hoofdredacteurschap onder het motto 'Het is mooi geweest'. Het is zeker mooi ge weest. Alle waardering en respect voor Hans: tot in lengte van dagen zal 'zijn' Musis gelezen en geraadpleegd worden. Niet ten onrechte is het blad inmiddels als historische bron raad pleegbaar op de krantendatabase van het Gemeentearchief Schiedam. Maar Musis is geen geschiedenis en het is nog lang niet mooi geweest! In een ander jasje, met dank aan Ad van der Kouwe (o.a Manifesta Rotterdam), die de vormgeving van Hans heeft overgenomen. Intussen wordt hard gewerkt aan de website en social media en zal het spectrum verder verbreed worden naar de jongerencultuur. De wisseling van de wacht eind 2013 zorgde ervoor dat u Musis in december heeft moeten missen. In 2014 zal Musis weer op schema en in de vertrouwde frequentie verschijnen. Onze excuses... In dit nummer een actueel thema: viaductkunst, die in beide steden zijn intrede heeft gedaan. Maar ook aandacht voor de Waterweg Cultuurprijs, die na de lift off nu de hulpraket heeft afgeworpen. Tientallen jaren sierde een lichtreclame Station Schiedam: 'Drink Louter Kabouter'. Dit fenomeen krijgt deze Musis een extra dimensie. Tenslotte en voor alle duidelijkheid: Van der Sloot blijft meeschrijven... Verder onder andere de scheidend burgemeester Tjerk Bruinsma, het jubileum van Ruud Aret, Vlaardings bestseller Arie van der Lugt en de 'Museumvondsten'.

Musis | 2014 | | pagina 3