r.i««*»ï5 [15] Albert Schoemaker feliciteert Harriet Weststrate, vooraf gaande aan de eer ste filmvertoning van Het Zeepaard in zijn JT-bioscoop. (links) Wethouder Hans Versluijs spreekt namens de gemeente lovende woorden, (rechts) Geluk wensen na de voor stelling aan Harriet Weststrate van cultuurambtenaar Sandor Góra en oud-politica Yvonne Maar sinds 6 februari 2014 is Het Zeepaard terug van weggeweest. In een nieuwe setting, maar onder de paraplu van de aloude stich ting en met nog altijd Harriet Weststrate als dragende kracht. Zij is verantwoordelijk voor de programmering, regelt de kaartverkoop, verzorgt de website, schrijft de folderteksten en doet de boekhouding, Films vertonen is voor haar een levensbehoefte. Ze zal het niet tegenspreken. Op de heropeningsavond bleek dat Het Zeepaard kan rekenen op een trouw publiek. Alle vaste bezoekers van toen zaten weer in de zaal. Ietsje ouder, maar even enthousiast als altijd. Het was alsof het filmhuis nooit weg was geweest. Harriet werd als bewerkstelliger van de wederopstanding uitgebreid in de bloemen gezet. Er waren lovende toespraken van de wethouders Hans Versluijs en Jan Robberegt en Albert Schoemaker van de JT bioscoop in het voormalige V&D-pand, waar Het Zeepaard gastvrij onderdak heeft gevon den. Ook veel fans bleken op de afterparty een bloemetje te hebben meegebracht. De voorstelling (Inside Llewyn Davis van Joel en Ethan Coen) was uitverkocht. Behalve een honderd genodigden zaten er nog eens zo'n tachtig betalende bezoekers in de zaal. JT had voor de gelegenheid een grotere zaal be schikbaar gesteld, omdat de vaste accommo datie van het Zeepaard (zaal 3) met 57 stoe len volstrekt ontoereikend was. Ook voor de tweede voorstelling een week later (La gran de bellezzavan Paolo Sorrentino) moest we gens overweldigende belangstelling worden uitgeweken naar een grotere ruimte. Die switch kon op het laatste moment soepeitjes worden geregeld met het JT-management. De bioscoopketen lijkt de toevoeging van het filmhuis als een waardevolle aanvulling op het eigen aanbod in Vlaardingen te beschouwen, "Ze zijn zeer bereidwillig en behulpzaam. We kunnen het prima samen vinden," zegt West strate. Het is een plezierige ontdekking: ze was tot dusver gewend haar eigen beslissin gen te nemen en had geen idee hoe de sa- menwerking met een grote, commerciële par tij zou verlopen. Als huurder 'inwonen' bij een grote bio scoop blijkt veel voordelen te hebben. Het Zeepaard kan gebruik maken van technische faciliteiten zoals het kassasysteem, de zaal is voorzien van een perfect geluidssysteem, de stoelen zitten comfortabel en dankzij de digi tale projectie hoeft er niet meer met een enorme projector en loodzware blikken film te worden gesleept. "Fysiek is het nauwelijks nog een belasting," zegt Weststrate. Ook is het een opluchting dat zij van de technici alle ruimte krijgt om een vertoning in te richten zoals zij wil. Ze mag zelf de geluidssterkte be palen, vaststellen wanneer de zaallichten uit gaan, op welk moment de trailer start, hoe veel seconden het doek zwart blijft voordat de hoofdfilm begint. Het is een groot geluk dat ze dergelijke ogenschijnlijke details in eigen hand kan houden, zegt ze: "Je moet de sfeer voorzichtig opbouwen. Je kan er een hoop aan verknoeien."

Musis | 2014 | | pagina 15