Kade40 is de piek waar het allemaal moet gaan gebeuren. De naam, gekozen omdat hij beter bekt dan CKE, is een verkorte aanduiding van het adres, Westhavenkade 40. r.i »is 5 ZONE Peter de Lange Foto's: Arie Wapenaar e culturele sector heeft als gevolg van de eco nomische crisis zware klappen te verduren ff gekregen. Ook de kunsteducatie in Vlaar- dingen ontkwam er niet aan. Met als gevolg dat Kadezpo, anders dan haar voorgangers, bij finan- ciële tegenvallers niet kan terugvallen op de ge meente Vlaardingen. Die heeft het leeuwendeel van de subsidie geschrapt in de verwachting dat de markt het gat zal opvullen. Kunstzinnige vorming is voortaan onder worpen aan de wet van vraag en aanbod. Het is een rigoureuze koerswijziging. Toch, meent Sylvia Hagers, is het ook een logische ontwikkeling. "Dit is het beeld datje bijna overal in Nederland ziet," zegt de in januari aange treden directeur van Kadezp. Minder geld is voor haar voorlo pig geen reden om van een verarming te spreken. "We krijgen juist veel meer mogelijkheden," daarvan is zij overtuigd. Hoe de verandering in de praktijk uitpakt, zal pas duidelijk worden bij de start van het nieuwe seizoen. Dan zal blijken of Kade40 met een nieuw (veelal duurder) tarievenstelsel vol doende leerlingen weet te trekken. Hagers benadrukt onder tussen dat de activiteiten van Kade40 uit veel meer bestaan dan alleen les geven in schilderen, toneelspelen, sieraden ma ken, viool spelen en andere creatieve vakken. "Wij zijn niet ex clusief een scholingsinstituut, wij zijn een landingsplek voor kunsteducatie. We zijn ook buiten deze muren actief. We zoe ken contact met iedereen die iets voor ons kan betekenen. Of voor wie wij iets kunnen betekenen." Uiteraard hoopt Hagers deze externe contacten commercieel te kunnen benutten. Dat het roer bij de kunsteducatie in Vlaardingen een keer om zou gaan, hing al lang in de lucht. De gemeenteraad gaf reeds tien jaar geleden te kennen dat twee instituten met ieder een dure eigen staf, eigen huisvesting en een eigen beleid teveel van het goede was. De gewenste formule was een model dat minder kostte en meer opleverde. Waarom zou de gemeente meebetalen aan de pianolessen voor kinderen uit welgestelde middenstands gezinnen? Ouders die willen dat hun kind aan beeldende of mu zikale vorming doet, moeten dat zelf maar bekostigen. Voor de gemeente is enkel van belang dat kinderen op jonge leeftijd met cultuur in aanraking worden gebracht. Op de Vlaardingse scholen. Daar moet de kunsteducatie zich laten zien. Na eindeloos palaveren kwam er in 2012 schot in de lang beoogde samenwerking tussen OpMaat en Vrije Academie. De fusie die onder de naam Centrum Kunst Educatie (CKE) uiteindelijk uit de bus rolde, kwam niet van harte tot stand, maar onder druk van rigoureuze bezuinigingen. Forse ingrepen

Musis | 2014 | | pagina 5