'Als je vindt dat je de nieuwe generatie bent, dan moetje die ook zijn...' Zeer typerend voor de nieuwe manier van denken en doen van deze nieuwe generatie is 'samen werking'. Een andere ondernemer is geen concurrent, maar iemand waar je zo mogelijk nog betere en toffere dingen mee tot stand zou kunnen brengen. musis [15] Een creatieve brainstorm in de studio van Gestaltung. Aangenaam: de nieuwe creatieve garde van Schiedam Schiedamse jonge ren overleggen over mogelijke ge zamenlijke plannen voor een nieuwe invulling van het Gat van Bolmers (met o.a. Deborah van linen en Joch Elderkamp). r broeit iets. In Schiedam is een opvallend groot aantal jonge creatieve ondernemers gevestigd, van grafisch ontwerpers tot meubel makers, van stylisten tot tekstschrijvers, van muzikanten tot fotografen, van koks en hore caondernemers tot metaalbewerkers en edel smeden, van websitebouwers tot architecten, van kunstige docenten en kunstenaars tot pro jectbedenkers "Schiedam heeft echt een eigen unieke creatieve scene. Veel van de on dernemers die hier deel van uitmaken, kennen elkaar al jaren. Sommigen zijn samen opge groeid, hebben gemeenschappelijke vrienden of spreken elkaar regelmatig in de kroeg. En tijdens al die gesprekken bij elkaar aan tafel, op feestjes en bij etentjes, ontstaan nieuwe plannen en ideeën", zo vertelt Joch Elderkamp, Renée Hartog Foto's oprichter en mede-eigenaar van Gestaltung, een bureau dat zich bezighoudt met product en meubelvormgeving en inrichting van exposi ties, kantoren en (openbare) ruimtes. Eén van die bevriende ondernemers, waar Joch al va ker mee samenwerkte, is Anouk van Mil, gra fisch ontwerpster en eigenaar van ontwerpbu reau Milc. "De afgelopen tijd is er langzaamaan een soort van gezamenlijk besef ontstaan. We realiseren ons, dat er in Schiedam best heel veel mensen zijn die iets goed kunnen en die elkaar, al dan niet via via, ook nog eens ken nen. Maar tegelijkertijd overheerst het gevoel dat de generaties voor ons het huidige culture le veld bepalen. Wij doen wel mee, maar vol gens de gebaande paden, volgens het be staande stramien. Voor de gevestigde orde zijn we mede daardoor een redelijk onbekende en zelfs onzichtbare groep." 'Laten zien dat we er zijn' En om die reden is het de hoogste tijd dat deze creatieve scene, deze interessante verza meling Schiedammers, zichtbaar wordt. Joch Elderkamp: "We willen met elkaar laten zien, dat er een groep creatieve ondernemers is die, los van elkaar maar vooral samen, van alles kunnen betekenen voor de stad en voor alle bedrijven en instanties die hier gevestigd zijn." Het van 'samen' dingen aanpakken, sluit niet geheel toevallig perfect aan bij de werkwijze van Gestaltung. "Wij profileren ons als net werkbedrijf. Natuurlijk, in eerste instantie willen

Musis | 2014 | | pagina 15